Компанія SKEIRON оцифрувала три жовківські храми

316
Екстер'єр костелу Святого Лаврентія в Жовкві
Екстер'єр костелу Святого Лаврентія в Жовкві

На Львівщині продовжують оцифровувати пам’ятки архітектури на випадок руйнувань через російські ракетні обстріли.

Цього тижня стало відомо, що три жовківські храми відтепер також мають власні 3D-моделі. Йдеться про церкву Пресвятого Серця Христового, церкву святого священномученика Йосафата та костел святого Лаврентія.

Сканували святині за фінансової підтримки інституту «Polonika» та швейцарської фундації «Aliph Foundation» у межах проєкту #SaveUkrainianHeritage.

«Працювати з об’єктами культурної спадщини завжди цікаво, бо ніколи не знаєш, на що можеш натрапити і які цікавинки віднайдеш. До прикладу, у церкві Серця Христового ми були здивовані побачити фрески не лише на релігійну, але й національну тематику. Зачаровані, ми повертались розглядати їх по кілька разів. А у костелі святого Лаврентія, щоб відсканувати горище, нам довелося підніматися вгору дуже вузьким проходом, – це трішки лячно і незвично, але цікаво», – зазначив співзасновник компанії «Skeiron» Андрій Гривняк.

Директор ТОВ “SKEIRON” Андрій Гривняк
Директор ТОВ “SKEIRON” Андрій Гривняк

Кожній із трьох відсканованих святинь фахівці присвятили по два дні роботи: встановлювали півтори-три сотні скануючих станцій, знімали від двох до чотирьох тисяч фотографій, залежно від специфіки та деталізованості храмів.

Наразі у Жовкві скайронівці більше не планують оцифровувати нових об’єктів.

«Найважливіші пам’ятки вже мають свої 3D-копії – раніше були оцифровані: Жовківська синагога, Жовківський замок та церква Пресвятої Трійці, яка внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Тепер цей перелік збільшився ще на три храмами: костелом святого Лаврентія, церквами Пресвятого Серця Христового та святого священномученика Йосафата. Натомість у списку маємо багато цінних пам’яток інших населених пунктів Львівщини і навіть інших областей України», – підкреслив співзасновник компанії «Skeiron» Юрій Преподобний.

Інтер'єр костелу Святого Лаврентія в Жовкві
Інтер’єр костелу Святого Лаврентія в Жовкві

За посиланнями можете глянути, як виглядають 3D-моделі нещодавно оцифрованих святинь:

Від початку повномасштабної війни компанія «Skeiron» оцифрувала 35 архітектурних пам’яток Львівщини. Зараз фахівці працюють над створенням 3D-моделей для ще 10-ти об’єктів.

Додамо, церква Серця Христового у Жовкві була відсканована на прохання департаменту архітектури Львівської ОВА, а костел Святого Лаврентія та церкву священномученика Йосафата – на замовлення інституту «Polonika».

Нагадаємо, у липні компанія «Skeiron» відсканувала церкву Святого Архістратига Михаїла, що в Підберізцях, споруджену знаменитим львівським архітектором Іваном Левинським, прикрашену зсередини розписами геніального Модеста Сосенка.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.