INSO-Львів дасть концерт у філармонії до дня народження Моцарта

149
Mozart BirthDay. Mozart’s power
Mozart BirthDay. Mozart’s power

В суботу, 30 січня о 18:00 у Львівській національній філармонії академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» виступить із концертом Mozart`s power. 

Ідея та дата концерту обрані не випадково: впродовж січня світ святкує день народження геніального композитора і концертом оркестр INSO приєднується до святкувань.

Солістами будуть найвідоміші українські музиканти: Валерій Соколов, Катерина Тітова та юна Христина Михайліченко, дириґент – Віталій Протасов.

Розпочне концерт моцартівських шедеврів музика до драми «Тамос, король Єгипту», написана композитором для п’єси барона фон Геблера.

Серед 27 клавірних концертів Моцарта є лише два подвійних, а Мі-бемоль мажорний концерт сам Моцарт називав «другим». Композитор написав його у 1799 році для себе та своєї старшої сестри Наннерль (Марії Анни), яка, як і Вольфганг, була дуже талановитою музиканткою. Через декілька років композитор виконав цей твір у Відні разом із своєю ученицею, піаністкою та композиторкою Йозефіною Барбарою Ауернхаммер.

Cимфонічний оркестр «INSO-Львів»
Cимфонічний оркестр «INSO-Львів»

Скрипкові концерти написанні в час перебування Моцарта у Зальцбурзі на посаді концертмейстера оркестру, який утримував архієпископ Зальцбурзький. Серед усіх концертів Моцарта надзвичайно популярний є П’ятий концерт також називають «Турецьким», через епізоди у фіналі в стилі alla turca.

Талант Моцарта до сьогодні залишається чимось феноменальним, тонким плетивом музики великого дару, що об’єднує людство у своєму звучанні.
І саме у цьому є сила музики великого австрійця!

Програма:
Вольфганг Амадей Моцарт
«Тамос, король Єгипту», музика до драми Тобіаса Філіппа фон Ґеблера
Концерт для двох фортепіано з оркестром №10 Мі-бемоль мажор, К. 365
Концерт для скрипки з оркестром №5 Ля мажор, K. 219

Квитки можна придбати у касі філармонії з 15 до 18 год. та онлайн: https://soldout.ua

Наталя МЕНДЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.