Гурт Гайдамаки записує альбом “ТРІУМФ СЛОВА” на вірші поетів «Розстріляного відродження»

324
Гурт Гайдамаки
Гурт Гайдамаки

Гурт Гайдамаки працює над записом альбому, створеного на вірші  митців “Ростріляного відродження”.  Багряний, Хвильовий, Осьмачка, Плужник, Драй-Хмара, Загул, Влизько, Семенко, Філіпович, Сосюра – знову голосно звучатимуть.

Тепер на стрімінгових платформах,  в ефірах радіостанцій, зі сцен фестивалів по всьому світу  – й будуть почутими новими аудиторіями.

“Розстріляне відродження” —страшна сторінка в історії України,  її культури і літератури, коли   репресивна машина тоталітарного режиму лишила нас спадщини найталановитіших українців

літературно -мистецького покоління 20 –30-х років.

Цим альбомом Гайдамаки несуть меседж насамперед про відродження  творчої спадщини України в новому форматі. Про нову можливість дізнаватись про своє й цінувати своє.

Гурт Гайдамаки
Гурт Гайдамаки

Олександр Ярмола,  Гайдамаки:

“Ідея  попрацювати з величезним доробком  поетів “Розстріляного відродження”  виникла кілька років  тому, коли Соня Сотник запросила нас долучитись до проекту Радіо Рокс, в якому українські гурти виконували пісні на вірші поетів “Розстріляного відродження”.  

Ми зробили одну пісню й зупинятись не хотіли.  Ідея створити альбом  одразу захопила мене,  музиканти гурту підтримали, і я почав опрацьовувати творчу спадщину розстріляних та репресованих українських поетів покоління “Розстріляного відродження” у пошуках віршів для текстів пісень майбутнього проекту. Далі  музика,  репетиціі, студійна робота,  які врешті перетворились на альбом “Тріумф Слова”.

Реалізувати задум з альбом було складно, бо це не комерційний матеріал,  а насамперед мистецький проект, важливий для нас особисто і української культури.

Ми довго шукали партнерів, зупинялись через пандемію та повномасштабне вторгнення. 

Двоє музикантів гурту  Гайдамаки – гітарист Андрій Слєпцов та барабанщик Олег Ломаковський були в резерві морпіхів, тож з перших днів пішли воювати. 

Цього літа ми отримали грантову підтримку Українського Культурного Фонду і можемо нарешті  реалізувати “Тріумф Слова”. 

Над музикою альбому “Тріумф Слова” працюють  музиканти гурту Гайдамаки – вокаліст Олександр Ярмола,  гітарист  Андрій Слєпцов та басист Олексій Курбаков. Запис альбому відбувається в київській «Пропеллер Студіо», де зазвичай  проходять репетиції  гурту.

Зведення і майстеринг робить Віталій Розинко.

Гурт Гайдамаки
Гурт Гайдамаки

Олександр Ярмола,  Гайдамаки, про  музичну стилістику альбому “Тріумф Слова”:

“Поєднання класичного звучання “Гайдамаків” з формами стилю World Music та цифровими підкладками. Як приклад стилю – музичний формат двох спільних з польськими артистами “золотих” альбомів Гайдамаків – “Voo Voo i Haydamaky” та “Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”. 

Це окрема сторінка нашої творчості – художні альбоми. Не альбоми як збірка пісень, а концептуальні художні роботи –  без огляду на формат та довжину пісень по часу.”

Олексій Курбаков, бас-гітарист гурту Гайдамаки:

Сподіваюсь,  ця платівка  стане для слухачів ключем до справжніх скарбів української літератури першої половини 20 сторіччя.

Мета альбому “Тріумф Слова” – провести паралель між історичними подіями в часи тортур, репресій, голодомору, початку другої світової війни і тим, що відбувається зараз на тлі Війни з московією.

Хочеться показати, наскільки ми єдині в своїх думках та поглядах, наскільки схожі наші долі. Виклики, які  українці мали сто років тому – ми маємо зараз. Ми єдині в прагненні бути щасливими, незалежними й нескореними. Тож працюємо далі. Слава Україні!”

Реліз першого синглу з  альбому “Тріумф Слова” заплановано на вересень цього року, весь альбом, який складатиметься з 10 пісень, презентують у жовтні 2023.

Гурт Гайдамаки
Гурт Гайдамаки

Проект буде реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду

Автори альбому “Тріумф Слова”:

  • «ЛЕБЕДІ» (М.Драй-Хмара – А.Слєпцов, О.Ярмола)
  • «МОЛОДІ СЕРЦЯ» (Д.Загул – О.Ярмола, А.Слєпцов)
  • «ВЕСЛЯР» (М.Хвильовий – О.Курбаков, О.Ярмола)
  • «ЕЛЬДОРАДО» (О.Влизько – О.Курбаков, О.Ярмола)
  • «РІВНОВАГА» (Є.Плужник – О.Ярмола)
  • «ТІНІ» (М.Семенко – А.Слєпцов)
  • «ДУМА» (Т.Осьмачка – А.Слєпцов, О.Ярмола)
  • «МОНОМАХ» (П.Філіпович – О.Ярмола)
  • «ГУЛЯЙ-ПОЛЕ» (І.Багряний – А.Слєпцов)
  • «ГАЙДАМАКА» (В.Сосюра – О.Курбаков, О.Ярмола)

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.