Горілка з Богданівки, або Львівський лікеро-горілчаний завод

3186
ЗАТ “Львівський лікеро-горілчаний завод”

У Львові з 1842 року на Богданівці (в районі теперішньої вулиці Боберського по вулиці Городоцькій) діяв горілчаний завод, який у 20-ті роки двадцятого сторіччя називався фабрика горілки №10, розвиток якого спричинився до будівництва нового підприємства на Знесінні під такою ж назвою. 

Дозвіл на будівництво нового заводу було отримано 3 листопада 1928 року, а закінчилося будівництво Львівського лікеро-горілчаного заводу №10 30 листопада 1931 року.

У грудні 1939 року завод було націоналізовано, а в січні 1940 року зареєстровано як Львівський лікеро-горілчаний завод № 2.

На початку 90-х років була оновлена технологічна база, що дозволяє сьогодні випускати більше як 70, найменувань високоякісних горілок і лікерів.

ЗАТ “Львівський лікеро-горілчаний завод” створено у 2000 році асоційованим членом державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості “Укрспирт”. Підприємство створено з метою виробництва і реалізації горілчаних, лікеро-горілчаних виробів, інших видів діяльності. Крім основних видів продукції на підприємстві вперше серед країн колишнього Радянського Союзу освоєно випуск натурального спиртового оцту на базі німецької технології.

Річна потужність виробництва лікеро-горілчаних виробів – 4,8 млн. дал (96 млн. пляшок), оцту харчового – 8 млн. пляшок.

В даний час завод виробляє 1,1 млн. дал в рік лікеро-горілчаних виробів постачаються в 16 областей України.

Для покращення якості продукції та її естетичного оформлення, збільшення потужностей в 1995-1996 роках на заводі проведено реконструкцію – встановлено 7 нових імпортних ліній розливу. Львівська горілка виробляється із натуральних компонентів.

В технологічному процесі використовується спирт із першокласного зерна і вода, якa проходить відповідну підготовку на сучасному обладнанні. Лікери виробляються лише із натуральних соків виготовлених з ягід- екологічно чистого Карпатського краю.

Заводом освоєно і виробляються відомі горілки “Гетьман”, “Класична”, “Львівська”, “Тарас”, “Володар”, “Золотий лев”, “Саміт”, “Держава”, “Слава”, “Столова”, “Забава”, бальзам “Дністер” та інші. Горілки “Гетьман” і “Перлова” експортуються у Канаду, США, Бразилію, Кіпр.

За високу якість продукції завод нагороджений “Золотим призом за комерційний престиж” журналу “Світовий ринок” (Іспанія). В 1995 році горілка “Столова” на дегустації в США зайняла перше місце разом з горілками “Абсолют” та “Смірнов”.

В 1997 році на міжнародній спеціалізованій виставці в Санкт-Петербурзі “Осінній ярмарок вин – 97” горілка “Гетьман” отримала срібну медаль, а горілка “Класична Львівська” – бронзову медаль.

Пан ЕТИКЕТКОВИЙ

Джерела:

  1. http://lgz.lviv.net/
  2. https://pavtrade.com/companies/14389

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.