Фіолет видав новий альбом, частина якого була створена у Львові 

296
Фіолет видав новий альбом, частина якого була створена у Львові 

Фіолет презентує «Силу» – свій сьомий студійний альбом, записаний за стипендіальної підтримки Українського Культурного Фонду. 

Частина матеріалу була написана задовго до повномасштабного вторгнення 24-лютого («Дівчисько», «Шкереберть», «Вальдшнепи», «Не забувай мене» та ін.) і мала увійти до номерного лонгплею Фіолету, проте події в країні внесли свої корективи в пісенну селекцію та концепт майбутнього запису.

Інша частина матеріалу («Заряджай», «Ой, чи живі», «На Чорному морі», «Сила» та ін.) з’явилася вже після 24-го лютого і в ній сповна відобразилися реалії війни та випробувань, які випали на українців в умовах війни з росією.

Слухати альбом: https://orcd.co/fiolet_syla

Робота над альбомом тривала паралельно в кількох містах – Києві, Львові та Луцьку. Над аранжуваннями більшості композицій працював гітарист Фіолету Роман Андрухів в тандемі з Мар’яном Криськувим та львівською студією «Jenny Records».

Окремі речі були зроблені спільно з Романом Сорокою («Говори», «Заряджай»), Іллею «LETAY» Рєзніковим («Не забувай мене», «Саме собою»), Олексієм Мазуром з MOLA Sound («Дівчисько», «На Чорному морі») та київською студією Plan B («Ой, чи живі»).

До запису також долучилися трубач Денніс Аду («близькодалеко»), саксофоніст Володимир Лєбєдєв («Не забувай мене»), клавішник Олександр Форсюк («На Чорному морі», «Саме собою») та учасник гуртів «Шпилясті кобзарі» і «Гайдамаки» бандурист Юрко Миронець («Вальдшнепи»).

За основу обкладинки лонгплею музиканти взяли картину ілюстраторки з Дніпра Лізи Яблонської-Михайлусь.

Свій новий альбом Фіолет присвячує кожному українцю, який не лишися осторонь боротьби зі східним агресором – від героїв ЗСУ до тих, хто  донатами чи іншими способами регулярно підтримує українську армію.

«Через глибокі метафори і гостру соціальну складову кожна історія вимагала індивідуального підходу. Головним завданням було зберегти емоцію і нерв кожної пісні, тому стилістично не прив’язувався  до стилів і певного звучання.  Саме тому в деяких піснях звучить бандура та флюгельгорн. Деякі треки в максимально повільному темпі, а деякі – пронизані гострими хайгейновими гітарними рифами. Альбом перш за все для вдумливих людей, з внутрішньо-непохитним культурним стержнем. Вдячний за можливість працювати з таким матеріалом», – поділився враженнями про роботу над альбомом Роман Андрухів.

«Я невимовно вдячний УКФ за можливість зафіксувати в піснях нерв цієї епохи. Її розпач, біль, нашу незнищенну віру в ліпше, відчуття єдності та братерства. Від текстів написаних ще до 24-го лютого, але таких доречних усьому, що відбулося опісля, спиною маршують табуни мурах. Мова про «Говори» і «Memento mori», написані мною в лютому, в проміжках між туровими виїздами Фіолету. А ще мені багато важить, що «Сила», попри вкрай стислі терміни роботи, вийшла жанрово різноплановою – від піанобалад і екстатичного поп-року до в міру агресивної альтернативи з соціальною повісткою. Хочеться, аби ці пісні почули якомога більше українців. Культура була, є і буде на часі», – розповів фронтмен гурту Сергій «Колос» Мартинюк.

2 лютого 2023-го Фіолет з концерту в Києві розпочне тур на підтримку нового альбому. В перелік міст увійдуть: Львів, Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Вінниця, Дніпро та ін.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.