Файний подкаст – про живописний та неприступний замок у Старокостянтинові 

669
Файний подкаст - про живописний та неприступний замок у Старокостянтинові 

Старокостянтинівський замок потрапив у серію Файного подкасту про архітектурні пам’ятки історичної Волині linktr.ee/volyncastles

Ця фортеця знаходиться у сучасній Хмельницькій області та відома тим, що її збудував волинський князь Василь-Костянтин Острозький у 16 столітті для захисту краю від татар на так званому “Чорному шляху”.

Нашим гідом цією локацією став Василь Муляр, перший заступник начальника управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, член обласної спілки краєзнавців України.

З 1575 року замок жодного разу не був взятий нападом. Зокрема, в 1618 році він витримав облогу 30-тисячної татарської орди. Про це і розповідає пан Василь.

“Збудували цю фортецю, щоб перекрити вторгнення татарських набігів. І власне потім – для розбудови резиденції волинського князя Василя-Костянтиня Острозького. Це була типова фортеця магнатів середньовіччя. З сімейною церквою, яка діє і до нині, оборонною вежею, в’їзною брамою та оборонними мурами. Будова у стилі ренесансу. Навіть в чомусь є “Італія”. Виглядає досить цілісно”, – пояснює краєзнавець.

У випуску йтиметься про:

  • князів Острозьких, які розбудовували замок і все місто;
  • нинішній вигляд пам’ятки і його архітектурні особливості;
  • символічну криницю, яка функціонує дотепер;
  • церкву, друкарню та академію, які діяли при замку;
  • інші цікаві місця, які варто відвідати на мальовничих теренах Старокостянтинова.

Запрошуємо дізнатися більше про потужні укріплення Волині, які захищали наших предків від ворогів.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.