До свого ювілею Петро Сипняк відкрив виставку в Національному музеї (відео)

919
Експозиція виставки "ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС"

В п’ятницю, 29 березня 2019 року, в залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС, присвяченої 60-річчю від дня народження художника та 35-річчю його творчої діяльності.

Експозиція виставки "ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС"
Експозиція виставки “ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС”

До експозиції виставки увійшли полотна останніх років та знакові роботи попередніх періодів. Вони охоплюють майже всі теми і жанри, у яких працює художник.

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

“Петро Сипняк має багато різних звань, але найбільше з них – це художник, митець, творець. Скільки знаю Петра Сипняка він завжди працював, працював і працював. Знаходив час на все, але найбільше задоволення в житті він отримує тоді, коли тримає пензлі в руках, коли він творить. Це дуже плідний, працьовитий митець і для багатьох міг би бути зразком, уособленням того як бачити світ,як мати багато друзів та дуже плідно і добре працювати”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

Відкриття виставки "ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС"
Відкриття виставки “ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС”

Творчість Петра Сипняка у жанровому відношенні багатогранна й складається з тематичних циклів та серій: пейзажів, міських пейзажів, портретів, натюрмортів… Творчий доробок митця становить кілька тисяч робіт (за словами художника, він ніколи не вів чіткого підрахунку своїх робіт), понад 35 персональних виставок, а також безперервна активна участь у групових вернісажах у Львові, інших містах України та за кордоном.

Петро Сипняк
Петро Сипняк

“Це моя перша персональна виставка в залах цього музею. Вже, напевно, дозрів до такої виставки і тому дякую всім, хто прийшов подивитися на мої роботи, – подякував Петро Сипняк гостям, що завітали на відкриття.

Експозиція виставки "ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС"
Експозиція виставки “ПЕТРО СИПНЯК. ЖИВОПИС”

Петро Сипняк – український живописець. Заслужений художник України (2002),  народний художник України (2014), член Національної спілки художників України, член Клубу українських мистців (КУМ). Лауреат обласної премії в галузі культури імені Івана Труша (2018).

Петро Сипняк народився 29 січня 1959 року в селі Лани Галицького району Івано-Франківської області. 1985 року закінчив Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва  (зараз – Львівська національна академія мистецтв), факультет – інтер’єр та обладнання. Неодноразовий учасник виставок  та пленерів в Україні, Польщі, Бельгії, Німеччині, Франції, Болгарії, Словаччині, Чехії, Італії, Голландії, Греції, Китаї та Сполучених Штатах Америки.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.