До 100-річчя заснування театру ім. Марії Заньковецької відбудеться великий театральний фестиваль (відео)

536
До 100-річчя заснування театру ім. Марії Заньковецької відбудеться великий театральний фестиваль

У середу, 29 березня 2017 року, відбулася прес-конференція «Підготовка та реалізація заходів до святкування 100-річчя з дня заснування Національного театру ім. Марії Заньковецької».

Цьогоріч відзначатимемо 100 років з дня заснування Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові. Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, генеральний директор театру Андрій Мацяк та журналісти обговорили підготовку та реалізацію заходів до святкування.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин

“Я вважаю, що ми маємо дуже добре підійти до такої річниці, як 100 років театру і максимально скерувати усі можливі зусилля, в межах Львівщини та за її межами, для того, щоб наш театр виглядав більш достойніше, ніж він виглядає сьогодні.

З приємністю хочу сказати, що з театром у нас  дуже теплі стосунки не тільки тоді коли ми приходимо безпосередньо на вистави та імпрези сюди, і сподіваюся, що до цього сторіччя ми підійдемо дуже готові. Зокрема, за трьома пунктами: перший – бюджет, виділено 600 тисяч гривень; другий – програма «Польща-Білорусь-Україна», загальною вартістю 682 тисячі євро; третій – ми маємо великі розрахунки, після перемовин на рівні посла Японії в Україні, на грант на світлове обладнання”, – поділився планами Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Зі свого боку генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк налаштований більш реалістично і звернув увагу присутніх на відсутність підтримки з боку міської влади.

Генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк
Генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк

“Ситуація можливо не є найкращою, але й не найгіршою, оскільки ми не є наодинці із нашими проблемами  і я дякую усім людям, які нас підтримують. Якщо говорити ближче до 100-річчя, то ми хочемо організувати гарний фестиваль, куди були б запрошені два національні київські театри, театр ім. Янки Купали, я мав підтвердження з Мінська, Вільнюський національний театр теж мав би приїхати до нас з виставою і Театр Польський. Особливістю цієї ситуації є те, що вони з великим розумінням ставляться до того, в яких ми є умовах, адже ми не маємо коштів на проведення такого заходу”, – зазначив Андрій Мацяк.

Директор-розпорядник театру імені Марії Заньковецької Тарас Лисак
Директор-розпорядник театру імені Марії Заньковецької Тарас Лисак

Також під час прес-конференції директор-розпорядник театру Тарас Лисак презентував електронний театральний квиток, який найближчим часом з’явиться в он-лайн продажі.

Зразок електронного театрального квитка
Зразок електронного театрального квитка

“Придбано термопринтер, який буде друкувати інформацію про подію на квитку. НА вході буде стояти чоловік зі сканером, Який буде сканувати це й же термобланк, придбаний в касі або електронний квиток, який наш глядач може придбати в інтернеті, або показавши QR-код на свому смартфоні. Ми вважаємо, що це буде зручніше, тим більше, що це в ногу з часом і сподіваємося на збільшення кількості глядачів”, – розповів Тарас Лисак.

Офіційне святкування 100-ліття з дня заснування театру ім. Марії Заньковецької відбудеться у жовтні. З цієї нагоди готується міжнародна культурно-мистецька акція за участі Національного академічного українського драматичного театру ім. І Франка (Україна), Польського театру Народового, Національного академічного театру ім. Янки Купали (Білорусь) та Литовського національного драматично театру (вистава «Борис Годунов» у постановці Еймунтаса Някрошуса).

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.