Часопис «Діло» в матеріалах до біобібліографістики

1837
Часопис «Діло» в матеріалах до біобібліографістики

Вчора, 30 вересня 2015 року, у конференційному залі Наукового Товариства імені Т. Шевченка (вул. Винниченка, 24) о 15:00 відбулася презентація видання: Курилишин К. Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики / Костянтин Курилишин ; НАН України, Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника. – Дрогобич : Коло, 2015. – Т. 1: 1880-1889. – 640 с.

Упродовж 60 років (1880-1939) у Львові виходило «Діло» –– єдиний український часопис Галичини, який представляв інтереси бездержавної нації в умовах Австро-Угорської імперії, Першої світової війни, відновленої Польської держави і короткого періоду творення Західно-Української Народної Республіки.

Костянтин Курилишин на презентації свого видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики
Костянтин Курилишин на презентації свого видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики

Одним з важливих компонентів змісту «Діла» є матеріали біографічного характеру, присвячені відомим чи малознаним особистостям, які працювали і проявили себе в різних царинах суспільної діяльності. Помітне місце серед цих публікацій належить некрологам – одному із жанрів газетної журналістики, а також одному з видів біографічної продукції. Посмертні згадки, розміщені в алфавітній послідовності, стали основою першого розділу пропонованого видання.

Видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики
Видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики

Другий розділ видання — «Біобібліографічні публікації» — представляє інформацію про осіб, згаданих у часописі «Діло», у вигляді бібліографії. У цьому випадку також збережено алфавітну послідовність подання прізвищ та імен, а також нерозшифрованих псевдонімів і криптонімів. Матеріали цього розділу поділено на чотири частини: біографічні відомості про особу; публікації про посольську діяльність (участь у передвиборних кампаніях, виступи на засіданнях Галицького і Буковинського крайових сеймів, Державної ради Австро-Угорської імперії, законодавчі ініціативи, звіти перед виборцями); публікації (кореспонденції, дописи, виступи, рецензії, тематичні розвідки, відозви, листи, заяви); художні твори та їх переклади.

Гості презентації видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики
Гості презентації видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики

Отже, матеріали до біобібліографістики, представлені на сторінках часопису «Діло», дозволяють відновити багато імен знаних у свій час осіб, інформація про яких з відомих причин «загубилася» у минулому, насамперед через ідеологічні перестороги, а також ґрунтовно доповнити новими даними біографії як відомих українських діячів, так і представників інших національностей, життя і діяльність яких у той чи інший спосіб перепліталися з українською дійсністю.

Костянтин Курилишин та Василь Габор на презентації видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики
Костянтин Курилишин та Василь Ґабор на презентації видання Часопис «Діло» (Львів, 1880-1939 рр.): матеріали до біобібліографістики

Модератором презентації виступав український письменник та літературознавець Василь Ґабор. Книжку можна було придбати одразу після презентації за досить символічної ціною в 150 гривень. Всі, хто не зміг цього зробити вчора, має шанс виправити ситуацію в книгарні НТШ у Львові на проспекті Шевченка, 8.

Довідково: Курилишин Костянтин Михайлович — завідувач відділу україніки Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, кандидат історичних наук.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.