Благодійне свято „В гостях у Василя та Маланки“. Будьте серед тих, хто допомагає

268

Якщо ви помітили, святкування зараз щораз більше набувають благодійницького наповнення. Нині чимало спільнот, громадських організацій, фондів намагаються не просто організувати те чи інше свято, а наповнити його глибшим змістом, привернути увагу людей до допомоги потребуючим, залучають усіх охочих, щоб розділяли радість із тими, хто через різні обставини позбавлений багатьох можливостей, чи ж намагаються акумулювати зусилля, в тому числі й фінансові, щоб підтримати якусь благородну справу.

Так, БО „Фундація духовного відродження“ ЛА УГКЦ на Старий Новий рік (13 січня) вже вдесяте організовує Благодійний родинний вечір — „В гостях у Василя та Маланки“. Щороку їхній захід має на меті зібрати кошти на якусь добру справу. Кілька років поспіль всі добровільні пожертви та гроші, виручені з продажу квитків, спрямовували на допомогу нашим воїнам. Цьогоріч долучилися до підтримки БО „Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького“ у їхньому бажанні відновити хірургічне відділення.

— Це відділення діяло до 2013 року та через застаріле обладнання було призупинено. Зараз важливо відновити його діяльність. Маємо кілька цілей. Передовсім — це благодійна медична діяльність. Адже навіть, коли говоримо про реформу і страхову медицину, все ж хірургічна медицина завжди потребуватиме дофінансування. Ми розуміємо, що значна частина суспільства не спроможна самотужки потурбуватися про такі затратні речі, як операція. Тож відновлене хірургічного відділення матиме благодійну складову, — зазначив адміністратор Шпиталю отець-доктор Андрій Логін.

Шпиталь Шептицького має ще одну статутну діяльність — науково-практичну. Тож у майбутньому планують залучати до хірургічної роботи партнерів із іноземних клінік, які є досить чисельними. Ці фахівці проводитимуть майстер-класи для молодих хірургів-інтернів. І в такий спосіб впливатимуть на підвищення якості стандартів сучасної хірургії. Також є чимало лікарів із діаспори, які готові як волонтери приїжджати до Шпиталю і проводити різні операції. Тож розвиватимуть ще один напрям — медичне волонтерство.

Програма свята „В гостях у Василя та Маланки“ 2019, яке проходитиме у львівській духовній семінарії Святого Духа, — надзвичайно насичена. Лунатимуть коляди у виконанні співаків Ірини Долі та Назара Савка, виступлять гурти Rockoko та „ЯгОди“. Також буде нагода поринути в дійство театрів „Майстерні мистецького простору“, „І люди, і ляльки“. А з дітьми Різдвяну містерію, наповнену вертепами, ялинковими прикрасами, майстер-класами, квест-забавами, творитимуть аніматори Театру вільних ініціатив „ОКО“. Особливу атмосферу творитиму також показ українських вишиванок різних епох під спів хору „Слідами Херувимів“.

Замовити квитки можна за телефоном: 067 67 90 207; Львів, пл. Св. Юра, 5.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.