Артистична кнайпа у Львові, або “плисти по океані алькоголю у захистний острів”

2088
Кав'ярня «Атляс»
Кав'ярня «Атляс»

Гортаючи сторінки старих ґазет, часто мені спадає на думку, що наші шановані предки дуже широко трактували поняття “каварня”. Чи то без кави ніяка справа у Львові не клеїлася, чи то певні особистості мали талант перетворити будь-який пристойний заклад на щось протилежно інше.

Так, і нині, разом з нашим партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, натрапили в газеті “Діло” від 27 січня 1928 року на невеликий допис під назвою “Артистична кнайпа у Львові”. Брови повільно підіймали вгору з кожним прочитаним словом тому пропоную і вам прочитати без змін і правок.

Кав'ярня «Атляс»
Кав’ярня «Атляс»

“Всі ми відчували її недостачу. Від часів, коли зникло старе «Пекелко», а відтак каварня „Штука” і „Шнайдера” 6рацтво Аполліна, розпорошене у Львові не мало такої пристані, відки можна би «плисти по океані алькоголю у захистний острів». І нарешті є, стоїть твердо і кожний без вступу може її оглядати. Стара фірма М. АТЛЯСА в Ринку, що має такі самі добрі традиції як і горілки, власного виробу, при своїй кімнатці до снідань, що памятає ще добрі традиції короля Цвяшка, вимайструвала три нові кімнатки з виразною тенденцією створити з неї артистичну кнайпу в якнайкращому стилю.

Кав'ярня «Атляс»
Кав’ярня «Атляс»

Подбав за те арт.-маляр проф. Антін Процайлович, я кому передали зайнятись малюнком стін і обстановкою. Старий лев декоративного мистецтва, відомий із своїх славних праць у всій Польщі створив колірезу казку, повну гармонії та інтимного на строю. А що люди люблять страшенно казки, току певно тиснутисьмуть «дверима та вікнами”, щоби побачити щось, чого Львів досі не мав. У неділю від святкували відкриття нашої альногольно-мистецької станиці. Гостинні господарі приймали величньо гурт осіб із у рядових кол, інтелектуальних і артистичних. Зайве додавати, що чимало гостей мусіло на другий день звернутись за помічю до “Комітету для залитих”.

Особливо сподобався мені “Комітет для залитих”. Видається в наші дні він був дуже популярним у певних колах.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

  1. Артистична кнайпа у Львові // Діло. – 1928. – Ч. 19 ( 27 січня ) – С. 1.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.