Анастасія Баукова знову вирішила всіх здивувати незвичайною лекцією

474
Анастасія Баукова знову вирішила всіх здивувати

В п’ятницю, 18 серпня 2023 року, о 15.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська Політехніка” (вул. Професорська, 1) відбудеться лекція Анастасії Баукової “Story behind photo: фотографія на службі у Харона”. Подія відбуватиметься в рамках П’ятих Львівських Фото Фестин.

Незадовго після того, як Нісефор Н’єпс зробив перший відбиток, фотографія швидко стала новим медіа, яке, між іншим, поєднало світ живих і мертвих.

В історії людства існували різні способи запам’ятовування та увіковічнення образу дорогого серцю померлого і ці техніки були такими ж давніми, як і винахід землеробства.
Портрети з Фаюму, золоті посмертні маски Агамемнона та македонських царів, воскові портрети предків у давніх римлян, шляхетський натрумний портрет…Усі ці техніки, по-перше, зберігали вигляд конкретного члена родини і спільноти, а, по-друге, були привілеєм заможних. І тільки фотографія змогла стати насправді демократичним способом збереження пам’яті.

На лекції доцента кафедри археології та історії стародавніх цивілізацій Львівського національного університету імені Івана Франка Анастасії Баукової поговоримо широке коло питань:

  • Як фотографія post mortem стала знаряддям пропаганди та нового напрямку мистецтва?
  • Чи існує мода на посмертні фото?
  • Які канони у цієї індустрії?
  • Коли відбувається “друга смерть фотографії” чи відколи війна і її жертви опиняються в центрі об’єктиву?
  • Як королева Вікторія стала королевою моди посмертної фотографії?
  • Фотографія на нагробку-яка вона?
  • Як фото на нагробку долає кордони і ламає цивілізаційні канони?

Усе це, і не тільки, змусить слухачів по-новому глянути на свій фотоальбом і побачити ЯК виглядає memento mori в світлі фотографій з нагробків та у спалаху апарату.

До та після лекції гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.