8 “Най-най”-фактів Львова, України та Світу

4351
8 "Най-най" Львова

Сьогодні у Глобальній павутині можна знайти багато цікавих фактів про Львів, але більшість з них являє собою не більше а ніж текст з цікавими даними. Сьогодні спробуємо візуалізувати деякі цікаві факти про Львів.

Найвищий житловий будинок Львова

Сихів – є найбільшим спальним районом міста тож не дивно, що саме тут знаходиться найвищий житловий будинок Львова. Даний будинок зведено у 2007 році на вулиці Зубрівській, 32, а його висота сягає 66 метрів.

Будинок на Зубрівській 32
Будинок на Зубрівській 32
Будинок на Зубрівській 32
Будинок на Зубрівській 32

Найвища будівля

Найвищою ж будівлею у Львові є костел, а нині церква святих Ольги та Єлизавети, на вулиці Городоцькій. Висота 85 (за іншими джерелами 88) метрів.

Церква Ольги та Єлизавети
Церква Ольги та Єлизавети

Найдовша вулиця

Сама ж вулиця Городоцька, за версією Вікіпедії, вважається найдовшою магістральною вулицею Львова – 8,4 кілометра. Хоча за нашими підрахунками цей титул більше пасує вулиці Зеленій, оскільки її довжина до крайньої будівлі становить 8,8 кілометра, а на самій вулиці є будинки з номерами 406 і 408, сама ж нумерація йде по парній стороні від 2 до 320, а по непарній – 1-407 і два вище згаданих номери 406 (Львівський обласний фтизіопульмонологічний центр) і 408 (готель Палада), при чому 406-й номер знаходиться, майже, на кілометр далі ніж 408-й і близько 1,5 кілометра від  дорожнього знаку межі міста.

Вулиця Зелена
Вулиця Зелена

Найкоротша вулиця

Найкоротшою ж вулицею міста є вулиця Біляшівського, яка має довжину 30 метрів і має лише один номер будинку.

Вулиця Біляшівського
Вулиця Біляшівського

Найменші площі України

У Львові також є і найменша площа України – площа Вічева розміром 24х21 метра, але донедавна це була просто вулиця Вічева, а на google-maps вона і досі позначена вулицею. Та й формою на площу не сильно вона походить, на відміну від попередньої власниці цього титулу – площі Коліївщини розміром 30х20 метрів та прямокутної форми.

Площа Вічева
Площа Вічева
Площа Вічева
Площа Вічева
Стара табличка на пл. Вічевій
Стара табличка на пл. Вічевій
Площа Коліївщини
Площа Коліївщини

Найприхованіша річка України

Як же не згадати те про що знає кожен львів’янин та ще ніколи цього не бачив на власні очі – підземна річка Полтва, яка вже понад 100 років виконує функції каналізаційного колектора. Проходить вона підземними каналом довжиною понад 15 кілометрів.

Річка Полтва у колекторі
Річка Полтва у колекторі

Єдині в Україні пам’ятники Леопольду фон Захер-Мазоху та Пабло Пікассо

З усіх міст України, лише у Львові становлено пам’ятники даним особистостям.

Творцем пам’ятника Мазоху є Володимир Цісарик, пам’ятник виготовлено із бронзи заввишки 170 сантиметрів і встановлено у 2008 році. Цікавий пам’ятник несподіваними сюрпризами у кишені та у грудях Леопольда фон Захер-Мазоха.

Скульптура Леопольда фон Захер -Мазоха
Скульптура Леопольда фон Захер -Мазоха

Володимир Цісарик також є автором бронзової скульптури Пабло Пікассо, який стоїть босоніж у шортах, з голим торсом і палить цигарку. Пам’ятник відкрито у 2009 році.

Скульптура Пабло Пікассо
Скульптура Пабло Пікассо

Найлевовіше місто світу

Як місто Лева і без левів? Вони тут практично всюди: на гербі, при в’їзді у місто, на вулицях, будинках, скульптурах, вітражах та ліпнинах. У 2012 році їх нарахували близько 4,5 тисяч, що робить Львів рекордсменом світового масштабу.

леви Львова
леви Львова

Костянтин БАРАНЮК

Джерела: wikipedia.orgexplorer.lviv.uatsn.ua, photo-lviv.in.ualviv.afisha-city.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.