59 естампів 28 авторів виставки «Графіка. Поступ молодих-5»

853
59 естампів 28 авторів виставки «Графіка. Поступ молодих-5»

В понеділок, 5 жовтня 2015 року, в приміщенні художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (відділі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького),  що знаходиться на  вулиці Листопадового Чину, 7, відкрилася виставка графічних творів студентів кафедри Книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства «Графіка. Поступ молодих-5».

Стало уже доброю традицією щороку влаштовувати виставки робіт студентів академії саме у музеї Олени Кульчицької – видатного графіка, одного із основоположників української новітньої графіки. Художній досвід такого досвідченого майстра, як Олена Кульчицька є доброю школою фахового зростання для молодих графіків.

Афіша виставки «Графіка. Поступ молодих-5»
Афіша виставки «Графіка. Поступ молодих-5»

Експозиція знайомить із творчими пошуками та досягненнями обдарованих митців, які пізнають таємниці графіки, навчаючись у майстерні авторської та естампної графіки, що функціонує при кафедрі Книжкової графіки. Тут студенти переймають досвід у своїх педагогів – відомих майстрів графіки: В.Овчинникова, В.Стасенка, С.Іванова, В.Сави, В.Куликовця та інших.

На виставці представлено 59 естампів 28 авторів у техніках чорно-білого та кольорового лінориту, офорту, а також гравюри, виконані на гіпсі, картоні. Автори використовують нові засоби графічного вислову, спираючись на технологічні досягнення сучасної графіки. Разом із тим багато уваги приділяється і вивченню класичних надбань видатних художників – яскравих представників львівської школи графіки: О.Кульчицької, Л.Левицького, І.Остафійчука, Ю.Чаришникова та інших. Творче переосмислення багатих традицій української давньої гравюри та іконопису прочитується у творах А.Кульгавець та М.Сов’як. Найбільш чисельно на виставці представлено гравюри у техніці офорту (акватинти, мецо-тинто), зокрема і у різних жанрах: пейзаж, сюжетна композиція, екслібрис, портрет. Ці твори свідчать про високий рівень володіння технікою офорту, а також про прагнення до власного творчого самовираження.

Виставка експонуватиметься  до 15 листопада 2015 року і всі охочі зможуть її переглянути  з 10.00 до 18.00 окрім п’ятниці і суботи. Тел. для довідок: 261-07-06.

Любов КОСТЬ
завідувач ХММ О.Кульчицької

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.