111 років тому Львів пережив “біблійний потоп”

772
Потоп у Львові в липні 1913 року
Потоп у Львові в липні 1913 року

“У цілому місті запанувала темрява, під акомпанемент грому і блискавок дощ лив потоками, центр міста і передмістя перетворилися на суцільне море. Хто мав бурхливу уяву, міг уявити, що він у Венеції і дивиться з вікна на тамтешні канали.

На кількох лініях зупинився рух трамваїв, з усіх боків тривожили управління водоканалу з проханнями прислати помпи та людей для їх обслуговування. Досі Львів мав проблему з нестачею води, тепер скаржиться на її надлишок.

Потоп у Львові в липні 1913 року
Потоп у Львові в липні 1913 року

По всіх вулицях у нижніх районах текли річки, на Городоцькій вода стояла на півметра, повністю затопивши льохи та підвали. Де-не-де наплив води був настільки сильним, що про порятунок речей із квартир не могло бути й мови, бідолахи були задоволені тим, що їм самим вдалося врятуватися. Поліцейські, працівники трамвайного депо та робітники комунальних служб виривали ґрати в підвальних вікнах і так витягували мешканців.

Образ найбільшої руйнації представляла вулиця Глибока та сусідні.

Потішних моментів було багато.

Потоп у Львові в липні 1913 року
Потоп у Львові в липні 1913 року

Посеред вулиці Городоцької вода зірвала важку кришку каналізації та вдарила з неї 1,5-метровим стовпом, викинувши потонулих собак, котів тощо. Багато шкоди завдали також блискавки, знищивши електричні дроти, на щастя, ніде не спричинили пожежі. Одна жінка постраждала від удару блискавки на вулиці Підколієвій.

Нарешті близько сьомої вечора дощ припинився, щоб опівночі знову піти. Лише вранці погода трохи прояснилася, і очі львів’ян побачили наслідки руйнування.

Головними вулицями можна було плавати на човнах, там утворювалися формальні озера, на більш пологих вода текла струмками. Дуже постраждали парки та сади, а також квартали, населені бідняками”, – описувала зливу газета Nowości Illustrowane

Богдан СКАВРОН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.