101 річниця першої Пластовой присяги відсвяткували у Львові

565

Сьогодні, 20 квітня 2013 року у Львові на прощі перед пам’ятником Тарасу Григоровичу Шевченку, в рамках святкування 101 річниці Пласту,  відбулася урочистість з нагоди 101 річниці складення першої пластової присяги. Близько 750 юнаків та юнок склали свою першу в житті Пластову присягу і стали повноправними учасниками цієї чудової організації.

Урочистість 101 річниця першої Пластовой присяги у Львові на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку.

Пластова присяга – це добровільна й урочиста обіцянка, під час якої пластуни зобов’язуються бути вірним Богові та Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом. Юнаки та юначки мають право скласти присягу після того, як здадуть першу пластову пробу, а старші пластуни та сеньйори – після того, як виконають вимоги, котрі встановлює Крайовий Провід.

Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.

Урочистість 101 річниця першої Пластовой присяги у Львові на площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку.

Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними Пласт у США, Пласт в Аргентині, Пласт у Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів становить 6 000 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.


Бензин марки аи 92 отримують шляхом сублімації і відбору фракцій нафти, що википає у певних температурних межах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.