В суботу, 16 грудня 2017, в приміщенні Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського (вулиця Листопадового Чину, 11) вперше за багато років звучав рояль.
В рамках “Циклу музичних вечорів у творчій майстерні Олекси Новаківського” відбувся перший концерт під назвою “Романтична класика для фортепіано та струнних”. Цей та подальші концерти відбуватимуться завдяки щедрому дарові пані Роксоляни Залеської. Професор кафедри камерного ансамблю та квартету, вихованка Львівської віолончельної школи із славної родини Колесс, подарувала до музею музичний інструмент – антикварний кабінетний рояль фірми «J. FRITZ & SOHN, WIEN».
На цьому інструментів виконувала музичні твори мати пані Роксоляни – Дарія Філаретівна Колесса-Залеська – відома піаністка і педагог, музикознавець і композитор; донька українського етнографа, фолькльориста, композитора, музикознавця і літературознавця Філарета Колесси; сестра композитора, диригента, педагога, засновника української диригентської школи Миколи Колесси.
У програмі концерту “Романтична класика для фортепіано та струнних” прозвучала Соната для фортепіано cis moll Йозефа Гайдна та Тріо-сюїта для скрипки, альта та фортепіано Ганса Кьослєра.
Отож, серед символіко-експресивних полотен Олекси Новаківського у майстерні митця , студенти та викладачі Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка виконають музичні твори відомих австрійських композиторів.
У концерті взяли участь:
- Михайло Крижанівський, скрипка
- Теодор Крижанівський, альт
- Анжеліка Коваленко, фортепіано
- Художній керівник – Габріела Асталош, старший викладач кафедри камерного ансамблю та квартету Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.
Також відвідувачі мали змогу познайомитись із творчістю визначного українського художника і педагога Олекси Новаківського під час екскурсії, яку провела завідувач Художньо-меморіального музею – Ірина Різун.
Наталка СТУДНЯ