Зустріч родини Цегельських в музичному салоні (відео)

1448
Зустріч присвячена родині Цегельських в музичному салоні

В понеділок, 5 жовтня 2015 року, в музичному салоні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові відбулась зустріч присвячена родині Цегельських. Варто зазначити, що з багатьма представниками родини Цегельських музей єднає щира приязнь та приятельські стосунки завдяки яким поповнюються фонди музею.

Люба Цегельська та хранитель фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Ірина Криворучка.
Люба Цегельська та хранитель фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Ірина Криворучка.

Зустріч була ініційована представниками родини Цегельських і спровокована тим, що в Україну приїхала пані Люба Цегельська, донька відомого скрипаля, музикознавця, педагога Євгена Цегельського.

Люба Цегельська, Любомир Лиско та хранитель фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Ірина Криворучка.
Люба Цегельська, Любомир Лиско та хранитель фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Ірина Криворучка.

Розпочала зустріч головний хранитель фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, Ірина Криворучка, вона підготувала розповідь про славного музиканта і диригента, та подякувала родині Цегельських за активну багаторічну дружбу з Музеєм і за постійну підтримку фондової колекції.

Леся Крип'якевич на зустрічі присвяченій родині Цегельських
Леся Крип’якевич на зустрічі присвяченій родині Цегельських

Представляв гостю з далекої Америки Любомир Лиско. Він розповів про передумови зустрічі в музичному салоні та поділився спогадами про родинне музичне середовище.

Леся Крип'якевич та Люба Цегельська на зустрічі присвяченій родині Цегельських
Леся Крип’якевич та Люба Цегельська на зустрічі присвяченій родині Цегельських

Далі Леся Крип’якевич-Цегельська, донька отця Артемія Цегельського, розповіла про долю свого визначного батька. Розповідь супроводжувалася великою кількістю фотографій та слайдів і була приурочена до сторіччя з дня народження.

Люба Цегельська на зустрічі присвяченій родині Цегельських
Люба Цегельська на зустрічі, присвяченій родині Цегельських

Одним з найголовніших моментів зустрічі стала розповідь пані Люби Цегельської, доньки відомого скрипаля, музикознавця, педагога Євгена Цегельського.  Багато невідомих фактів та моментів з життя родини вперше прозвучали у Львові завдяки пані Любі. Також вона поділилася думками про долю архіву батька, над яким працює її брат Андрій.

Учасники зустрічі присвяченій родині Цегельських.
Учасники зустрічі, присвяченій родині Цегельських.

До слова, в салоні Музею Соломії Крушельницької вже відбувався вечір пам’яті Евгена Цегельського, на якому Петро Цегельський (син о. Артемія, перша скрипка Варшавської філармонії) виконував на скрипці улюблені твори композитора І. Левицького, які колись грав Евген Цегельський.

 

Також на зустрічі була висловлена пропозиція в 2017 році зібрати ІІ-й світовий з’їзд родини в зв’язку з річницею о. Михайла Цегельського, прадідуся з Кам’янки Струмілової.

На зустрічі були присутні представники родини Цегельських, музиканти та музикознавці. Всі незчулися як пролетіла година і час було завершувати зустріч. Але ж так не хотілося! На згадку про зустріч залишиться хороший настрій, багато цікавих спогадів та велике загальне фото.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.