“Зрілість” у 17 обличчях (відео)

1432
"Зрілість" у 17 обличчях

Вчора, 16 жовтня 2015 року, у у приміщенні Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького (вул. Стефаника, 3) відкрилася виставка живопису під загальною назвою “Зрілість”. Виставка відбуватися за підтримки Львівської пивоварні, котра доповнила її експонатами свого музею.

На виставці представлені картини відомих митців, переважно італійської, іспанської та австрійських шкіл живопису, а також роботи невідомих художників періоду XVII-XVIII століття. Виставковий проект розроблений з точки зору заглиблення в матерію часу, культурних цінностей та ідеалів. Для виставки були обрані портрети зрілих людей, що у свій час досягли найвищого духовного, фізичного й інтелектуального розвитку та визнання у суспільстві. Серед них монахи, імператори, королі та прості люди. Деякі полотна вперше «побачать світ».

“Все почалося з лавочок, які Львівська пивоварня подарувала Львову. І ми також вирішили звернутись до пивоварні з проханням допомоги. Адже у нас є замки, у нас є території і немає лавочок.
Ми звернулися безпосередньо на пивоварню і вони запросили нас оглянути їх музей.  Я була вражена. Вражена їх музеєм, їх експонатами, а найбільше, як вони реставрують. Адже я все життя пропрацювала реставратором. А реставрують вони, особливо старі приміщення, дуже фахово”, – розповіла директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Лариса Возницька-Разінкова.

 Лавки Львівської пивоварні

Лавки Львівської пивоварні

“В результаті діалогу з Львівською пивоварнею зародилася ідея створити спільну виставку. З реалізацією цієї ідеї мені дуже допомогла науковий працівник ЛНГМ Наталя Туліна-Маруняк. Вона сказала: “В мене є своє бачення — зрілість. Виставка “Зрілість” – робимо. І це була її проекція думки відносно цієї виставки. І от таким чином народилась ця виставка.

Директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Лариса Возницька-Разінкова на відкриття виставки "Зрілість"
Директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Лариса Возницька-Разінкова на відкриття виставки “Зрілість”

Ще ми вирішили що тільки свої картини ми не будемо виставляти. Попросили експонати у музею Львівської пивоварні. Вони привезли цікаві свої експонати. Наталя Туліна-Маруняк їх відібрала. На мою думку виставка вдалася”, – продовжила пані Лариса.

«На честь ювілею пивоварні ми вирішили зробити подарунок львів’янам та гостям міста, організувавши разом із Львівською національною галерею мистецтв ім. Б.Г.Возницького виставку «Зрілість». Маємо надію, що виставка сподобається відвідувачам і вони матимуть можливість зануритися та відчути невимовну енергетику представлених робіт. І, звичайно, розділити з нами радість святкування 300-річчя Львівської пивоварні», – сказав генеральний директор компанії Carlsberg Ukraine, Євген Шевченко.

Куратор проекту, науковий працівник ЛНГМ Наталя Туліна-Маруняк на відкриття виставки "Зрілість"
Куратор проекту, науковий працівник ЛНГМ Наталя Туліна-Маруняк на відкриття виставки “Зрілість”

“Сьогодні ми приготували для львів’ян подарунок — виставку портретного жанру зі збірки Львівської галереї. Ми заглиблюємося в часову матерію 17-18 ст. Це давній живопис. І прагнемо зосередити свою увагу на феномені зрілості. Зрілості манері письма, зрілості зображених особистостей та виконавців портретів, зрілості, як явище, яке себе проявляє і в філософії того часу, і можливо , в поезії .  Тому виставка укомплектована 17 портретами зі збірки, текстами наукового хараеткру , а також поетично-філософським тлом доби, щоб ми поринули всіма можливими засобами у відчуття цінностей того часу, до яких, просто варто відрефлектувати, повернутись до них різними способами. Оскльки, кожен досягає своєї зрілості по своєму і в нашої зрілості є 17 облич сьогодні”, – розповіла куратор проекту, науковий працівник ЛНГМ Наталя Туліна-Маруняк.

Виставка “Зрілість” буде відкрита для всіх охочих протягом одного місяця – з 16 жовтня до 16 листопада включно. Ціна вхідного квитка – 10 гривень.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.