«Зорі між нами», або розкішний концерт до 100-ліття будівлі Товариства ім. М. Лисенка

329
«Зорі між нами», або розкішний концерт до 100-ліття будівлі Товариства ім. М. Лисенка

16 травня 2016 року, у малій залі Львівського державного музичного училища ім. С. П. Людкевича (площа Маркіяна Шашкевича, 5), в рамках святкування 100-річчя будівлі Музичного Товариства ім. М. Лисенка, відбувся концерт з творів композиторів – педагогів і випускників ЛДМУ ім. С. Людкевича, під назвою “Зорі між нами”.

Ідея другого з концертів «Зоряного триптиху» у програмі святкувань 100-ліття будівлі Товариства ім. М. Лисенка «Зорі між нами» полягала у тому, щоби зібрати у одній програмі репрезентативні композиції митців різних поколінь – вихідців з Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича, його колишніх студентів чи педагогів, представити їх і їхню творчість нам і одне одному під дахом споруди, звідки почалась їх творча дорога. Більшість з авторів ми мали втіху вітати у залі: патріарха класу композиції ЛДМУ Михайла Лемішка, а також Мирослава Корчинського, Руслана Панчука, Оксану Герасименко, Володимира Пасічника, Олександра Козаренка, Ярослава Олексіва, Андрія Андрушка, Любаву Сидоренко, Ілону Ельтек, Олега Рожака.

Записів виконань наших дорогих композиторів Аліма Батршина, Ігоря Мацієвського, Ореста Ортинського, Андрія Тішкова з цього концерту трепетно чекають у Сполучених Штатах Америки та Вармінсько-Мазурському воєводстві, Петербургу та Ніжині.

Твори були розташовані в програмі за хронологією народження авторів – тож розпочинали її маститі патріархи, які розпочали лік дев’ятого десятка років, а завершили вчорашні випускники композиторського факультету. З доробком одних широка публіка та музиканти ближче знайомі, інші – стали для численно зібраної слухацької аудиторії нововідкриттями чи поверненням з давніх часів. Композиції, які прозвучали цього вечора запропонували самі автори, а окремі з них (Р. Панчук, О. Козаренко, Л. Сидоренко) особисто брали участь у виконанні власних композицій. До виконання долучились наші студенти, колишні випускники, педагоги та гості з інших навчальних закладів і міст. І особливо хвилююче, що серед учасників переважали представники класу Михайла Лемішка кількох поколінь, і учні його учнів – а це вже – школа. Як це не парадоксально, його власна творчість звучала зі сцени училища вперше, як і лауреата двох найпрестижніших національних премій у галузі композиції (Л. Ревуцького та Б. Лятошинського) Любави Сидоренко.

Учасники програми, композитори і виконавці, ще протягом кількох днів після події активно обмінювалися враженнями від імпрези, яка здивувала і заімпонувала, тож сподіваємося, що ідея подібних мистецьких фестивалів під родинним дахом матиме продовження у інших форматах.

Роксоляна ГАВАЛЮК
музикознавець, викладач ЛДМУ ім. с. Людкевича

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.