“Зоопарк під мікроскопом”, або унікальна виставка у Львові

1729
Відвідувачі виставки
Відвідувачі виставки "Зоопарк під мікроскопом"

До кінця літа у Львові функціонуватиме виставка “Зоопарк під мікроскопом”. Усім, кому цікаво побачити живого планктону чи дивовижної краси синю інфузорію, або ж дафнію; хто хоче перевірити свої ручки на наявність бактерій чи дізнатись що таке “живий кристал” – неодмінно повинні відвідати цю чудо-виставку.

І це ще не все. Усі охочі можуть самотужки дослідити очі один одного та сфотографувати на пам’ять у збільшеному форматі. Також під мікроскопом можна побачити текстуру вашого волосся, одягу, прикрас та інших предметів. Як стверджують організатори виставки, це чи не найпопулярніша розвага серед дорослих.

Гідра в експозиції виставки "Зоопарк під мікроскопом"
Гідра в експозиції виставки “Зоопарк під мікроскопом”

“Зоопарк під мікроскопом” вже був у Львові кілька років тому. Тоді від відвідувачів не було відбою, тому цього разу від львів’ян чекають не меншої цікавості до життя найменших істот, невидимих неозброєним оком.

Сама виставка існує вже 15 років і надзвичайно популярна за кордоном. «Зоопарк під мікроскопом» представлено у двох містах. У Києві виставка працює на стаціонарній основі – близько 50 мікроскопів. Львівська ж – мандрує Україною та світом із різноманітними видами маленьких істот, рослин та гірських порід.

Відвідувачі виставки "Зоопарк під мікроскопом"
Відвідувачі виставки “Зоопарк під мікроскопом”

Серед “експонатів” є й такі, які вчені між собою звикли називати інопланетянами. Віра Федорівна Городечна та пан Олександр, які провели екскурсію кореспондентці Форпосту, кажуть, що науковці досі не можуть зрозуміти, як ці крихітні істоти живуть вже мільйони років! Тим не менше, відвідувачі виставки зможуть на власні очі споглядати за ними.

Крило метелика в експозиції виставки "Зоопарк під мікроскопом"
Крило метелика в експозиції виставки “Зоопарк під мікроскопом”

Такий формат виставки є справді унікальним. По всьому світу під мікроскопом показують неживі предмети та створіння. Ймовірно тому, що навіть планктон треба утримувати у відповідних умовах. Віра Федорівна розповідає, що якось під мікроскопом навіть вдалось споглядати за родами! Неймовірно, правда?

Організатори виставки зазначають, що серед відвідувачів переважно діти. Саме учнів шкіл та маленьких діток цікавить як мікросвіт живе і з чого він складається. Тому і запрошують львівські школи до співпраці та просять батьків підтримати дітей у їхній зацікавленості.

Вагітна дафнія в експозиції виставки "Зоопарк під мікроскопом"
Вагітна дафнія в експозиції виставки “Зоопарк під мікроскопом”

У Львові на виставку приходять і ті, хто цілеспрямовано цікавиться біологією та екологією. “Зоопарк під мікроскопом” – їхня можливість вживу побачити те, що вони вивчають зі сторінок книг. До прикладу, серед таких є і Артем Вишневський — багаторазовий лауреат конкурсів та олімпіад еколого-натуралістичного напрямку.

“Я радію, коли бачу зацікавлені очі відвідувачів”, – розповідає Віра Федорівна. І, мабуть, це і є найбільшим стимулом для роботи над виставкою.

Відвідувачі виставки "Зоопарк під мікроскопом"
Відвідувачі виставки “Зоопарк під мікроскопом”

У планах пані Віри та пана Олександра ще багато країн та збільшення числа “експонатів”. Саме тому львів’янам слід поспішити відвідати цю унікальну виставку, бо хтозна коли ще її можна буде побачити у Львові. Виставка представлена у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, працює кожного дня з 11 до 19 години.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.