Злочин чи провокація в стінах Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького? (відео)

2264

В четвер, 5 січня 2017 року,  в приміщенні палацу Потоцьких (вул. Коперника), відбулась прес-конференція керівництва Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. На ній були присутні директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк, головний зберігач фондів Львівської національної галереї мистецтв Ігор Хомин, експерт, член комісії з перевірки Віра Фрис та Оксана Козинкевич, завідувачка відділу європейського мистецтва.

95 кириличних стародруків XVI–XVIІ століть, серед них і «Апостол», виданий першодрукарем Іваном Федоровичем, і 2 манускрипти пропали з Музею мистецтва давньої української книги, що входить до складу Львівської галереї мистецтв. Про це  представникам преси було повідомлено із сумом та у віршах.

Прес-конференція керівництва Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького (зліва направо): Оксана Козинкевич, Віра Фрис, Тарас Возняк, Ігор Хомин.
Прес-конференція керівництва Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького (зліва направо): Оксана Козинкевич, Віра Фрис, Тарас Возняк, Ігор Хомин.

Пропажу виявили під час проведення звірки Музею мистецтва давньої української книги. Поки триває перевірка фондів спеціальною слідчою комісією стверджувати, що видання вкрадено з галереї рано. Втім, керівництво музею вже звернулося до правоохоронців, які відкрили кримінальне провадження.

Апостол, 1564 рік
Апостол, 1564 рік

“У нас відбувається звірка Музею староукраїнської книги. Вона ще не закінчена. Перевірили тільки кириличні стародруки. Не перевірено ще стародруки, надруковані латиницею, бібліотеку з цінними книгами з ХІХ ст.

Але за результатами цієї перевірки ми були шоковані і змушені звернутися до прокуратури, Національної поліції і Служби безпеки України з огляду на безпрецедентну відсутність 95 стародруків у частині нашої збірки плюс двох рукописів”, – заявив генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарас Возняк.

Лариса Разінкова-Возницька
Лариса Разінкова-Возницька

Тим часом попередній директор Львівської галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька переконана, що нічого з музею не пропало, оскільки звірку фондів музею проводили влітку минулого року.

«Спершу треба повністю провести інвентаризацію, а не заявляти, що зникли якісь речі, поки ще триває звірка. Не можу стверджувати, що відбувалось у Львівській галереї мистецтв упродовж чотирьох місяців, коли я вже не очолюю установу. Бо влітку минулого року ми проводили звірку фондів, і стародруки були на місці. Я вважаю, що це є сфальсифікований напад на чесне ім’я Бориса Возницького і на мене. Потрібно цією справою зайнятись компетентним слідчим органам», – заявила Лариса Разінкова-Возницька.

Завідувачка відділом Музей мистецтва давньої української книги Лариса Спаська
Завідувачка відділом Музей мистецтва давньої української книги Лариса Спаська

Також вона додала, що має намір сприяти правоохоронним органам у розслідуванні зникнення книг і що виступає за відсторонення від посади нинішнього директора галереї Тараса Возняка на час розслідування.

У поліції Львівської області заявили, що за заявою Возняка відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.