Жовківські рекордні писанки експонуватимуть у Львові

310
Фото з архіву Галини Ковальської
Фото з архіву Галини Ковальської

Метрові та півтораметрові писанки з Жовкви, які занесені до Книги рекордів України, уже повезли до  Львова на вуличну експозицію у головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка. Про це пише ВИСОКИЙ ЗАМОК.

Експозиція називатиметься «Українська писанка сильніша за рашистський танк», її відкриють у вівторок-середу цього тижня. На черзі — експозиція в інших містах України. Власниця жовківських писанок пропонувала свої роботи для вуличної експозиції киянам, але ті ще думають, сумніваються…

писанка Галини Ковальської

Нагадаємо, на Вербну неділю десять вишиваних писанок ручної роботи Галини Ковальської занесено в національний реєстр рекордів за найкращу вуличну експозицію писанок з автентичним вишиваним орнаментом. На одній з писанок розмі­щені «іконки» з 583 малень­кими писанками, які вишили двісті дітей із Львівського ра­йону, серед яких з осо­бливими освітніми потребами, які навчаються у Жовківсько­му навчально-реабілітаційно­му центрі «Злагода».

“Мої писанки-рекордсменки надовго не затрималися у Жовкві, їх вже відвезли до Львова на тижневу експозицію, — каже майстриня. — Університет сам звернувся з такою ініціативою і забрав писанки. Транспортування найбільшої писанки «Дитячої» висотою 2,5 метри разом з підставкою) коштує 8 тисяч гривень”.

Галина Ковальська каже, після університету її писанки будуть експонувати на площі біля Оперного театру. Біля них співатиме волонтерка, яка також грає на бандурі — збиратиме кошти на ЗСУ.

писанка Галини Ковальської

Майстриня повідомила, що наступного року готує черговий рекорд України з національною вишивкою. Що це буде — наразі тримає в таємниці, аби все вийшло… Та дещо таки розповіла для «ВЗ»:

“Також хочу на новий рік довишити кілька ялинкових кульок, уже придбала матеріали та нитки. Матеріали подорожчали зараз, на кожній писанці – плюс сто гривень. Кульки на ялинці знову експонуватиму в Жовкві, Львів відмовився від моєї ідеї прикрасити ялинку біля Оперного театру моїми прикрасами”.

Марія ДОРОТИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.