Завжди йти на світло! Вислови полковника Євгена Коновальця про його і нашу війну

1893
Євген Коновалець
Євген Коновалець

Події сьогодення підтверджують істину, у правдивості якої багато жителів нашої країни могли переконатися і раніше – найбільшим багатством України є її люди. Демонструючи дійсно неймовірні зусилля, українці вкотре дивують весь світ, а в чомусь – навіть себе самих. Не виникає сумнівів, що російська окупаційна політика зазнає фіаско на нашій землі. Однак, вже зараз можна говорити, що сучасні українці є гідними послідовниками видатних діячів минулого. На постаті одного з таких, уродженця Львівщини і надзвичайно здібного та талановитого військового діяча, зараз зупинимося детальніше.

Про Євгена Коновальця уже було сказано багато. Водночас, потенціал і значення цієї особистості – для військової та політичної історії нашого краю, формування свідомості українців, ми розкриватимемо ще довго. Ця людина мала значний вплив на хід української історії в першій половині ХХ століття. Відтак звернемося до його життєвого досвіду і мудрих висловів, які можуть надихнути та дати відповіді на важливі питання і сьогодні.

Євген Коновалець (у центрі) зі соратниками
Євген Коновалець (у центрі) зі соратниками

Про вчора, про сьогодні, про завтра, про завжди

Цю фразу уродженця с. Зашків, що на Львівщині, чув, очевидно кожен. Вона стала крилатою і тиражується як у книгах, так і в мережі. Раніше ми захоплювалися її глибиною та влучністю. Тепер розуміємо, що, з плином часу, вона ще й не втрачає актуальності: “У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю”.

Євген Коновалець у молодому віці. Фото з https://www.radiosvoboda.org
Євген Коновалець у молодому віці. Фото з https://www.radiosvoboda.org

Висловів подібного характеру у одного з найвидатніших українців ХХ століття та визначального ідеолога українського націоналізму багато. Ось ще одна: “У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії”.

Про вчора, але ніби про сьогодні і завтра

Євген Коновалець був чудовим військовим, принциповим політиком, але непогано розбирався в історичних питаннях – не даремно ж він прослухав курс історії України від Михайла Грушевського у Львівському університеті. На основі отриманих знань, багатого та насиченого різними подіями життєвого досвіду і власних аналітичних здібностей полковник Коновалець прийшов до наступних висновків: “Супротиви, які зустрінемо на нашому шляху, будуть велетенські. Бо ж віднова Соборної Української держави сама собою однозначна з ліквідацією московської імперії, як і польського історичного імперіалізму, спричинить таку докорінну перебудову цілого Сходу Європи і великої частини Азії, що це з конечности вплине не менш глибоко й на політичний вигляд всієї решти світу”.

Євген Коновалець із сином Юрком
Євген Коновалець із сином Юрком

Про сучасну війну росії проти України

“Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців”.

До всіх умиротворювачів агресора і бажаючих домовлятися

Попри весь героїзм та бажання українських захисників, їхні навики, активність волонтерів і самоорганізацію української нації, самостійно боротися зі здичавілим ворогом та їхнім закомплексованим очільником нам непросто. На щастя, цивілізований світ підтримав українців у цій нерівній боротьбі. Не без того, що є й такі країни та їхні лідери, де вагаються, вичікують, маневрують. Наступні слова Євгена Коновальця, блискучого військового та хорошого знавця геополітичної шахівниці, для них: “Як довго не буде самостійної Української держави, так довго не буде порядку в Європі, всі союзи будуть нереальними”.

Євген Коновалець з українськими військовими. Фото з https://www.radiosvoboda.org/
Євген Коновалець з українськими військовими. Фото з https://www.radiosvoboda.org/

Про бойовий дух

Збройні Сили України сильніші за кацапських орків, а правда у цій війні на українському боці. Тому ми мусимо перемогти ворога і обов’язково переможемо. Однак, війна – це явище надзвичайно складне. Очевидно, кожному вже доводилося ловити себе на коливаннях настрою та психічного стану, відчувати різнобій емоцій у сприйняття непростих сцен та подій, які зараз переживає наша нація. Події Першої світової війни і подальша боротьба за становлення української держави – Євген Коновалець пройшов через різні військові кампанії та емоційні стани, ними породжені. Отож, тут він також має що нам сказати: “Навіть серед найбільш несприятливих обставин нам не треба закладати рук чи то попадати в знеріву”, або – також до цієї теми: “Не ридать, а здобувать”.

Отож, дослухаємося до порад авторитетів, не падаємо духом, тримаємо оборону і йдемо до перемоги! Все буде Україна!

Євген ГУЛЮК

Використані джерела:

  1. Терещук Г. Євген Коновалець – творець ОУН. 130 років від дня народження полковника // Радіо Свобода, 2021 [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.radiosvoboda.org/a/oun-konovalets-bandera-ukrayinski-nationalisty/31303880.html?fbclid=IwAR1jmsB1FHLknbVZPdiUIgmg8muQlQUIcKAk33swARgNhlyBjIB3WImuQms
  2. Три цитати Євгена Коновальця, які залишаються актуальними і в наші дні // Everything [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://everything.kz/
  3. Цитати Євгена Коновальця // TakeQuotes [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://takequotes.com/ua/author/evhenkonovalets

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.