Завтра у Львові відкривається виставка Михайла Демцю

798
Художник Михайло Демцю
Художник Михайло Демцю

З 23 жовтня по 6 листопада 2020 року в Національному музеї імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) експонуватиметься виставка Народного художника України Михайла Демцю.

Михайло Демцю – талановитий український митець, ім’я якого широко відоме в Україні та за її межами. Його авангардне, національне малярство – це противага чужому, нерозпізнаваному, космополітичному. Михайло  Демцю – не буденна особистість, яка торує свій самостійний шлях в мистецтві. Його чарівні краєвиди, які випромінюють животворні сонячні промені, оптимістичні й розкішні натюрморти, жіночі ліричні образи, портрети, автопортрети, жанрові композиції, в яких відверто звучать національні українські мотиви, можна оглянути в музеях, галереях та виставкових залах. Вони прикрашають колекції відомих колекціонерів. Митець багато подорожує світом, але основні свої роботи створює і залишає тут, на рідній йому Україні.

Митець полюбляє писати чистими, незмішаними фарбами, які вражають своїм дивовижним, непередбачуваним колоритом. Михайло Демцю  любить фарбу в усій її свіжості та яскравості. Дослідивши традиційну українську ікону на склі, вітражі львівської сецесії, закарпатську школу малярства, художник добре знає як впливає на глядача чистий колір. Творець мислить кольором, кольором будує форму, вкладаючи в широкі, пружні, виразні, енергійні, сміливі, віртуозні мазки всю силу емоційного хвилювання, надаючи творам експресії і внутрішньої динаміки. Працюючи швидко і навально, художник впевнено ліпить форму, але при цьому вдається до часткової її деформації. Живопис творів автора темпераментний і соковитий.

Афіша виставки Народного художника України Михайла Демцю
Афіша виставки Народного художника України Михайла Демцю

Михайло Демцю народився на Львівщині в селі Круковець, навчався у прекрасних викладачів Львівського училища мистецтв. Саме цей світ укріпив його талант, наповнив його енергією, повагою до людей, великою любов’ю до рідного краю і вірою у свою місі

Акварель,  одна  з  найскладніших  технік в образотворчому мистецтві, якою віртуозно володіє Маестро. Акварелі Михайла Демцю близькі до музики. Дивлячись на роботи художника, враження таке, що виконані вони на одному подиху, ніби  граючись. Це значить, що митець досяг такого рівня майстерності, який приховує душевну напругу, зусилля, якими супроводжується творчий процес.

Михайло Демцю вже давно вписав своє ім’я в історію українського образотворчого мистецтва, презентуючи свої роботи на престижних виставках в Україні та за  її межами. Виставкова діяльність художника дуже насичена. Виставки у Львівському Національному Музеї чи у Львівському Палаці Мистецтв, у Києві в залах Національного музею Тараса Шевченка, в галереях «Триптих»  та «АВС – арт»,  в Брюселі у галереї «К Gallery»  чи у Німеччині в CommerzbankPlaza, у Франції у замку Шамбор чи вже традиційна  участь  у  Паризькому  Осінньому  Салоні,  а  ще  пленери  і треба всюди встигнути і бути присутнім особисто. В 2003 році на Фестивалі кераміки (Вестервальд, Німеччина) Михайло Демцю здобув почесну нагороду Гран-прі.  Маестро неодноразово запрошували розписувати порцеляну в Німеччину на всесвітньо відому фабрику “Rosenthal”, де свого часу створювали ексклюзивний розпис на порцеляні такі видатні митці, як:   Енді Вархол, Віктор Вазарелі, Рой Ліхтенштейн, Луїджі Колані, Маріо Белліні, дизайнер Джанні Версаче.

Роботи Михайла Демцю можна оглянути в художньому музеї цієї фабрики. Вони виставлені  на почесному місці між роботами  Енді Вархола та Сальвадора Далі. Про них із задоволенням відгукувався Джанні Версаче. В аудиторіях цієї фабрики Михайло Демцю проводив майстер класи акварелі для молодих німецьких художників. Численні виставки митця в музеях і галереях за кордоном, його співпраця з німецькою фірмою порцеляни «Rosental» – це утвердження України в європейському культурному просторі.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.