Завтра у Львові відкриють виставку “Зеновій Флінта: реальність та метафізика”

566
Національний музей у Львові, 1979 р.
Національний музей у Львові, 1979 р.

В п’ятницю, 28 серпня 2020 року, о 16:00 у виставкових залах Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки “Зеновій Флінта: реальність та метафізика”.

Зеновій Флінта — відома постать в українському мистецтві другої половини ХХ ст.: живописець, графік, кераміст, організатор художнього життя Львова та стратег його монументального оздоблення.

Метою виставкового проекту є актуалізувати увагу музейного глядача до  нового прочитання  сюжетних творів З.Флінти 1960-1980-х років, які звикли асоціювати з офіційним мистецтвом. Виставковий проект, підготований на матеріалах музейної збірки НМЛ та  приватних колекцій, по новому розкриває творчість З.Флінти, оминаючи хибні шаблони реалізму та стереотипи  прочитання  сюжетів.

Зеновій Флінта
Зеновій Флінта

В основу експозиції покладені великоформатні сюжетні полотна  зі збірки Національного музею та  багато раніше не експонованих робочих начерків із родинної колекції, що розкривають “творчу кухню”  художника.  У новому компонуванні  графічних ескізів як самодостатніх творів зникає штамп “підрядного жанру”, натомість стає видимою філософія  “творчої радості”, її складові: захоплення  красою натури, пленерна медитація та  “гра у метафори”.

Експозиція збудована за принципом натурних мотивів, коли у чисельних ракурсах одного мотиву розкривається інтимна метафізика художнього мислення. Зеновій Флінта — майстер асоціативного образу, любитель Фелінівського кінематографу і його композиції цього часу — це також своєрідний портрет львівських інтелектуалів 1970-х, що проектували на мистецтво свій унікальний світ декадентського відчуження.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.