Завтра у Львові відкриють виставку “Зеновій Флінта: реальність та метафізика”

0
234
Національний музей у Львові, 1979 р.
Національний музей у Львові, 1979 р.

В п’ятницю, 28 серпня 2020 року, о 16:00 у виставкових залах Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки “Зеновій Флінта: реальність та метафізика”.

Зеновій Флінта — відома постать в українському мистецтві другої половини ХХ ст.: живописець, графік, кераміст, організатор художнього життя Львова та стратег його монументального оздоблення.

Метою виставкового проекту є актуалізувати увагу музейного глядача до  нового прочитання  сюжетних творів З.Флінти 1960-1980-х років, які звикли асоціювати з офіційним мистецтвом. Виставковий проект, підготований на матеріалах музейної збірки НМЛ та  приватних колекцій, по новому розкриває творчість З.Флінти, оминаючи хибні шаблони реалізму та стереотипи  прочитання  сюжетів.

Зеновій Флінта
Зеновій Флінта

В основу експозиції покладені великоформатні сюжетні полотна  зі збірки Національного музею та  багато раніше не експонованих робочих начерків із родинної колекції, що розкривають “творчу кухню”  художника.  У новому компонуванні  графічних ескізів як самодостатніх творів зникає штамп “підрядного жанру”, натомість стає видимою філософія  “творчої радості”, її складові: захоплення  красою натури, пленерна медитація та  “гра у метафори”.

Експозиція збудована за принципом натурних мотивів, коли у чисельних ракурсах одного мотиву розкривається інтимна метафізика художнього мислення. Зеновій Флінта — майстер асоціативного образу, любитель Фелінівського кінематографу і його композиції цього часу — це також своєрідний портрет львівських інтелектуалів 1970-х, що проектували на мистецтво свій унікальний світ декадентського відчуження.

Наталка СТУДНЯ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.