Завтра у Львові відкриється виставка Романа Василика «Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого в іконографії»

266
Професор Роман Василик. 2016 р. фото Б. Зятик
Професор Роман Василик. 2016 р. фото Б. Зятик

В понеділок, 15 серпня 2022 року, о 17.00 в галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart (вул. Вірменська, 26) відкривається виставка народного художника України, професора Романа Василика «Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого в іконографії», присвячена вшануванню 130-річчя від дня народження предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Йосифа Сліпого.

На виставці будуть представлені твори, які ілюструють життєвий шлях владики, розкриваючи його пастирську місію та важливу роль у розбудові національного життя українців.

Роман Василик народився 1947 року в с. Бариш Тернопільської обл., навчався в Ужгородському художньому училищі ім. А. Ерделі та Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв). Багаторічна викладацька діяльність Романа Василика розпочалась 1974 р. на кафедрі проєктування інтер’єрів ЛДІПДМ. З 1988 року обіймав адміністративні посади: завідувач кафедри проєктування інтер’єрів, завідувач кафедри сакрального мистецтва, декан факультету інтер’єру та обладнання, проректор з навчальної робити.

Роман Василик на Міжнародному іконописному пленері в Новиці у 2015 р. (фото Богдана Зятика).

Наприкінці 80-х років з ініціативи Романа Василика в навчальний процес Інституту впроваджено окремі курси вивчення основ сакрального мистецтва. Згодом ця ініціатива переросла у створення окремого відділу сакрального мистецтва, а 1995 р. – у заснування однойменної кафедри.

Сьогодні професор Роман Василик читає лекції з богослов’я ікони, іконографії, провадить авторський курс з іконопису в Академії. Від 2010 року – співорганізатор міжнародних іконописних пленерів, які щорічно відбуваються в Україні та Польщі, а також куратор комплексного оформлення десятків храмів, його авторству належать численні ікони та іконостаси у різних куточках світу.

Цього року професор Роман Василик відзначатиме 75-річний ювілей.

Виставка триватиме до 5 вересня.

Наталка ВСТИДЛИВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.