Завтра у Львові відкриється виставка “Мистецтво Contra імперії”

375
Завтра у Львові відкриється виставка "Мистецтво Contra імперії"

В середу, 28 червня 2023 року, о 14:00 в Музеї історії України, ( Філія Львівського історичного музею на пл. Ринок, 24) відбудеться відкриття виставки “Мистецтво Contra імперії”.

Сучасні події російсько-української війни переконливо доказують репресивну політику росії щодо народів на захоплених територіях. Так, з метою знищення національної ідентичності та свободи українців, під приводом евакуації, росія вивозить мешканців українських міст та сіл з окупованих територій до російської федерації. Така політика росії щодо волелюбних народів не є чимось новим, вона не змінювалась впродовж століть. Але попри неволю, важкі умови проживання і тяжку працю на виселенні, люди не втрачали духу волелюбства, прагнули до прекрасного, часто виражаючи свої почуття у мистецтві.

На основі пам’яток з колекції Львівського історичного музею науковці музею хочуть нагадати відвідувачам деякі сторінки цієї репресивної політики: виселення поляків у Сибір після придушення польського повстання 1863—1864 рр., вивезення українців у табори ГУЛАГУ і на поселення у 1950-х рр., нинішнє вивезення українців у росію,зокрема дітей, з тимчасово окупованих територій.

Автор концепції: Світлана Хавалко
Робоча група: Богдан Годунько, Світла Кочергіна
Художнє оформлення: Юрій Рябий, Марян Боберецький

Руслан КОШІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.