– Зараз мало бути просто хорошим музикантом, – Павло Ільницький (відео)

1693
Павло Ільницький
Павло Ільницький

Вже за два тижні, 16 серпня 2020 року, у !FESTrepublic на вул. Старознесенській відбудеться живий концерт кращих джазменів Львова з Павлом Ільницьким «Jazz Weekend, На Даху». А сьогодні Павло Ільницький спеціально для сайту “Фотографії старого Львова” розкриє усі секрети майбутнього сценічного  дійства.

– Найближчим часом відбудеться гарний, потужний концерт «Jazz Weekend, На Даху» в форматі Open air. Розкажи про нього.

– Почати варто з того, що він  відбудеться на даху. Цей простір зараз використовують багато організаторів, він досить оптимальний стосовно дотримання усіх карантинних норм.  Я звик співати в закритих майданчиках. У різних театрах у Львові: оперному, філармонії, театрі імені Марії Заньковецької, а  відкритий майданчик – це для нас щось нове, цікаве і, як я розумію, оптимальне, враховуючи обставини, що склалися.

Павло Ільницький
Павло Ільницький

Ідея такого проведення виникла не в мене, а в Петра Луцишина, директор концертної компанії Lutsyshyn promo. Він запропонував мені приєднатися до серії його концертів «під зорями», «під небом». Вигадував такі лозунги,  щоб зацікавити слухачів. Так виникла ідея зробити джазовий гарний концерт, що для мене є досить не властиво, бо я ніколи не вважав себе типовим джазовим вокалістом. Зазвичай співав поп музику 1940-50-х, що не була відверто джазова.

Тому мені теж було б дуже цікаво зробити джазовий вечір. Я запросив до співпраці відомого у Львові джазмена гітариста  Тараса Кушнірука, який збирає класну команду, ми визначили репертуар і маємо зробити цікаву програму, яка, думаю, має вписатися в той простір відкритого майданчика.

Павло Ільницький
Павло Ільницький

– Яке продовження би мало бути в проєкта?

– Кожна співпраця народжує якісь нові замисли та ідеї і якщо вони щирі та гарні, то вони матеріалізовуються. Тож потім з того можна народжувати, наприклад якийсь джазовий львівський колектив, можливо сталий. Подивимося як піде робота.

Зовсім нещодавно ми зробили джазову спробу. Мене запросив до співпраці київський колектив, колишній квартет одного з найвідоміших українських джазменів Руслана Єгорова, котрий, на жаль, нещодавно помер і їм була потрібна нова людина. Це було для мене щось нове, цікаве. І тут у Львові теж хочеться об’єднати наших львівських хлопців. Думаю на трубі думаю буде Ярослав Казмірчук, дуже молодий, талановитий, перспективний трубач, вже згаданий мною Тарас Кушнірук і інші хлопці, які, думаю, класно впишуться в джаз під львівським небом.

Павло Ільницький
Павло Ільницький

– Які пісні будуть звучати на концерті?

– У нас не дуже великий регламент концерту. Скоріш за все буде з перервою два відділи по 50 хв., бо концерт планується до двох годин, або можливо ми зробимо одним блоком, щоб люди сприйняли цей джаз. Ми ще думаємо.

Стосовно пісень, то, крім Сінатри, ми беремо відомі джазові шлягери різного часу : Ірвіна Берліна, Кола Портера. Те що виконували Елла Фіцджеральд, Доріс Дей, Боббі Дарін, Дін Мартін, Елвіс Преслі фактично всі ті, що були популярними в тій епосі.

Павло Ільницький
Павло Ільницький

– Дуже часто говорять, що в наш час для хорошого концерту, гарної музики – гарного виконання замало. Потрібні шоу та спецефекти, потрібне видовище. На твою думку це дійсно так?

– Я повністю згоден. Зараз мало бути просто хорошим музикантом. Це правда. Особисто мені завжди дуже таланило. Всі мої прихильники, моя публіка, котра приходить на мої концерти завжди мене дуже любила, пробачала якісь мої недопрацювання. Хоча якогось такого колапсу, за який було б соромно  у мене не було. Я в музику дуже органічно влився і своєму житті і там де люди мали багато працювати мені давалися такі речі легко.

Павло Ільницький
Павло Ільницький

Стосовно елементів шоу, то я звик для себе проробляти внутрішній сценарій. Що я маю сказати, як я маю сказати, як побудувати програму, щоб вона була цікавою і дуже багато надій я покладаю на свою артистичну харизму. Тобто, я часто дивлюся, який загальний настрій в публіки.  Чи треба офіційно гарно відсидіти, бо вони хочуть більше послухати соло, чи, навпаки, треба їм щось сказати. Я одразу починаю деформувати свій сценарій в голові і створювати оптимальний ключ, щоб людям було весело. Я дуже люблю жартувати на концертах, розповідати смішні та цікаві історії про артистів чи випадки зі свого життя. Такі елементи  – це перше, що я роблю і це те, що привертає увагу. Люди таке люблять.

Що стосується інших елементів шоу, то тут важко про щось сказати, адже, я так розумію, дах, на якому все буде відбуватися, не має багато місць і дотримуючись усіх карантинних норм треба зробити відстань між людьми. Крім того, це не є до кінця комерційний проєкт, який вигідний всім. Ми швидше розуміємо, що люди втомилися сидіти вдома, постійно бути обережними, втомилися від буденного життя і хочуть отримати духовне задоволення. І мені здається, що музика – це якраз те, на що люди зараз зголодніли. Вона дає позитив, адже джаз тепла музика, яка дарує хороші, гарні, цікаві емоції.

Павло Ільницький
Павло Ільницький

Сподіваюся всі, хто відвідає концерт, отримають море позитивних емоцій, а від себе додам що квитки можна придбати за посиланням.  https://gastroli.ua/events/jazz-weekend. Захід відбудеться з дотриманням норм безпеки, зокрема дистанції, тому кількість квитків обмежена.

Розмову вів Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.