Заньківчани запрошують побачити «Знак у вікні»

398
Лоррейн Хенсберрі.

Вчора, 24 квітня 2015 року в національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулася генеральна репетиція вистави «Знак у вікні» американської авторки Лоррейн Хенсберрі, на прем’єру якої глядачів запрошують уже сьогодні та завтра о 18:00.

Режисером-постановником вистави є народна артистка України Алла Бабенко. Серед головних персонажів можна побачити улюблених та впізнаваних акторів із “заньківчанської” трупи, зокрема: Дарію Зелізну, Альбіну Сотникову, Наталію Лань, Юрія Чекова. У травні прем’єру можна буде побачити 3 та 26 числа.

«Знак у вікні» – одна із двох найвідоміших п’єс американської авторки, котра зображує особистість, яка, на жаль, часто є заручником обставин. Попри різноманітні життєві перешкоди людина, все ж, повинна відстоювати свій ідеал та досягати висот. Таким є лейтмотив вистави.  Відтак, кожен впізнає у виставі частинку себе, дрібку свого життя чи подій, які відбувалися поряд із ним.

«Знак у вікні» – із Америки в Україну
«Знак у вікні» – із Америки в Україну

У 1964 році, у період розквіту в Європі абсурдиського театру, Хенсберрі в Америці написала п’єсу про час сумбуру та хаосу ідеалів, що бачила довкола себе, про місце особистості у сучасному їй суспільстві. Ситуація в Україні сьогодні робить звернення до цього матеріалу потрібним і актуальним.

«Знак у вікні» – із Америки в Україну
«Знак у вікні» – із Америки в Україну

Головний персонаж – це інтелігент, якого вплутують щоразу в якісь нові сумнівні історії. Придбання газети, потрапляння у виборчі перегони, попри те, що він не бажає займатися політикою, взаємини героя з дружиною та іншими жінками – це все поєднує безліч життєвих проблем.

Поразки є частиною нашого життя, але чи здатні ми підвестися та йти далі, зберігаючи своє бачення світу й людини у ньому. Більшість примикають до натовпу. Ця історія не про таких…

Наталія БОЙЧЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.