Замок у Старому Селі відтворили у 3D (Відео)

12789
Замок в Старому Селі, фото 2015 року
Замок в Старому Селі, фото 2015 року

Львівська компанія Skeiron створила 3D-модель найбільшого замка області, який розміщений у Старому Селі, що на Пустомитівщині. Це одна з 16-ти пам’яток, які цьогоріч відсканують у межах проєкту «Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження».

Територія споруди охоплює близько двох гектарів. Старосільський замок заклали ще у 1488 році. Первісна споруда була дерев’яною і не збереглась до наших часів.

Наступним етапом була інтенсивна розбудова в середині XVII століття, коли село було резиденцією князя Василя Домініка Острозького. Замок почали зміцнювати та збільшувати у площі, однак через облогу, цей процес тривав дуже довго — близько 15 років. За той час замкові мури виросли на 14-16 метрів заввишки та сягнули 2 метрів у перетині.

XVIII століття відзначилось для Старосільського замку зміною кількох господарів: Любомирські, Синявські, Чорторийські, Потоцькі… За Синявських твердиню озброїли гарматами, моздирями, рушницями та самопалами. Занепав замок не за один день. Розмови про консервацію та реконструкцію точилися з 1922 року, однак рішучими намірами та готовими кресленнями вони так і не були підкріплені. Сьогодні замок стрімко руйнується, а велич збережених вікових руїн притягує сюди любителів старовини, — розповідають на фейсбук-сторінці Pocket City AR.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.