За твором волинської письменниці Єжи Гоффман зняв кіно (відео)

585
Гелена Мнішек з доньками, фото зі сайту sabnie.pl
Гелена Мнішек з доньками, фото зі сайту sabnie.pl

У 2018 році виповнилось 140 років як 24 травня 1878 року в Волинській губернії народилась відома європейська письменниця Гелена Мнішек. Місцем народження волинянки було село Курчиця, яке сьогодні входить в склад Житомирської області. Курчиця в ХІХ столітті були родовим помістям Мнішеків.

Юна Гелена отримала домашню освіту та виховання. Вона з дитинства вивчала чотири іноземні мови. В юності разом із батьком і молодшою ​​сестрою Юзефою, багато подорожувала по Україні.

Гелена Мнішек з доньками, фото зі сайту sabnie.pl
Гелена Мнішек з доньками, фото зі сайту sabnie.pl

Коли Гелені виповнилось дев’ятнадцять років, вона вперше вийшла заміж і переїхала до Литви. Проте щасливий шлюб був не тривким, у 1903 році вона овдовіла і з двома дітьми повернула в батьківський маєток на Волинь. Вже тоді Гелена активно працювала як авторка, незабаром у 1909 році за фінансової підтримки батька опублікувала перші два томи легендарної «Прокаженої», які були тепло прийняті літературною критикою.

Варто сказати, що книга, яка принесла Гелені світовий успіх, була рецензована Болеславом Прусом.

https://youtu.be/iNckFF0PK1Y

У 1910 році Гелена вдруге вийшла заміж, народила дівчаток-близнят. Разом із літературною діяльністю, волинянка займалася громадською діяльністю, вела роботу в дитячих будинках, школах для дівчаток, займалась просвітництвом.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело: Хроніки Любарта

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.