Які сукні одягали модниці на львівський карнавал 1930 року

6642
Мода

Нещодавно на сторінках Фотографій Старого Львова ми знайомили читачів із культурними подіями, що відбулися у січні 1930 року, а також зауважили, що у лютому Львів проведення до карнавалу. Сьогодні хочемо написати про те, які ж фасони одягу були модними під час проведення вечорниць у той час. Про це довідуємося у часописі “Нова Хата” у публікації під назвою “Про моду” (№ 2 за лютий 1930 р.). Як завжди текст статті подаємо оригінальним. 

Титул журнала "Нова хата" № 2 за лютий 1930 р.
Титул журнала “Нова хата” № 2 за лютий 1930 р.

Про моду

Почався карнавал – час вечерниць, балів, маскарад і чайних вечерів. Що дня оголошують часописи, що буде баль чи вечерниці і то вже кільканадцять днів наперід, щоби охочі до забави мали час приготовитися. Головно приготовлятися мусять жінки. А хто зна, чи ті приготовання часто не є приємніші від самої забави. Кільки приємности приносить оглядання вистав пестро прибраних а опісля вже само вибирання матеріялу  на бальову сукню і відповідного до себе фасону у кравчині, про це може тільки жінка сказати.

Модні фасони у лютому 1930 р.
Модні фасони у лютому 1930 р.

В теперішніх часах що року вирабляють більше вишукані і дорожчі матеріяли на вечереві сукні. На виставах бачимо прегарні шовкові мори, мягкі шовки в чудових красках, Crepe Georgett-и у оксамітні взори і гладкі Georgett-и, Velour-и, Schiffon-и. Тафти гладкі і у взори переважно цвітові.  Якщо у калитці  в досить гроший то є у чому вибирати. Перед вибранням матеріялу перше треба вибрати фасон сукні відповідний до фіґури.

Модні фасони у лютому 1930 р.
Модні фасони у лютому 1930 р.

Для струнких жінок дуже гарно надається стилева сукня. Стилеву сукню шиється з тафти або тюлю комбінованого з лямою або кружевом. Станик гладко опинає стан а спідничка уложена з безлічи фальбанок, довга зі заду з переду коротша, широке звязання з боку або зі заду  чи вшиття відповідних квітів викінчують такий фасон. Станик може бути з лями або кружева, спідничка з тюлю. Тафти не комбінується, тільки цілу сукню шиється з одного матеріялу.

Модні фасони у лютому 1930 р.
Модні фасони у лютому 1930 р.

Для повніших жінок краще надається гладкий фасон сукні. Таку сукнб шимється з мори,  Velour Schiffon-у або іншого мягкого шовку. В тім фасоні сукні ціла краса у матеріялі і гладкім ушиттю, прибирається що найвище гарним узлом з того самого матеріялу або тільки спряжкою зі штрассу. Ті гладкі сукні є дуже гарні і ефектовні.

Мода дальше на вечір Georgettа. Сукня з того матеріялу мусить мати трохи більше скомплікований крій, бо Georgettа є легка і прозора і щойно через гарний крій, артистичне уложення волянів чи звонових частий стає ефектовною.

Модні фасони у лютому 1930 р.
Модні фасони у лютому 1930 р.

Цего карнавалу модні всі краски, так що можна собі підібрати відповідну до цери краску матеріялу. Наймодніші є краска чорна і червена у всіх відтінках.

До вечерової тоалєти конечні відповідні пантофельки. Дуже модні  і гарні пантофельки є з  Crepe de Chine у красці дібраній до тоалєти, тільки вони на жаль дуже дорогі. Дальше модні пантофельки з лями і шовкової сатини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.