Яка освіта дає квиток у майбутнє?

439

Змінюється світ, змінюються вимоги до наших вмінь і навичок, а відповідно, й до освіти. Зараз щораз більше стає можливостей для самоосвіти та й самореалізації загалом. Молодіжний християнський портал „ДивенСвіт“ вирішив з’ясувати — „Яка освіта дає квиток у майбутнє?“. Цикл зустрічей з молоддю у різних містах стартував. 4 лютого 2018 року відбулося обговорення цієї теми у Стрийській єпархії УГКЦ.

Володимир Чупрін, Володимир Соколовський, Тетяна Трачук. Дискусія “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

Дискусія відбувалася за участю редакторки Молодіжного християнського порталу “ДивенСвіт”, поетки, філолога Тані Трачук (модерувала зустріч), психолога й тренера Володимира Чупріна і громадського активіста, тренера Володимира Соколовського

Тон зустрічі задала думка, що світ настільки глобально змінюється. Тож зараз найважливіше — вміти пристосовуватися і перелаштовуватися.

Учасники зустрічі “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

Зрештою, незважаючи на те, що кожен із диспутантів мав власне бачення освіти, спільним для всіх стало розуміння, що замало просто отримати диплом, а потрібно старатися здобувати різний професійний досвід.

Володимир Чупрін – психолог, тренер. Дискусія “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

Що найперше потрібно?

— Важливо зберігати внутрішнє „я“. Вміти віднайти свою ціль, щоб розуміти, що потрібно, щоб до неї дійти. А також займатися тим, від чого отримуєте насолоду й мотивацію, — зазначив Володимир Соколовський. — Важливо бути собою і постійно розвиватися. Мені імпонує неформальна освіта, бо вона сприяє тому, щоб ми поглиблювалися в тих напрямах, які нам подобається.

Учасники зустрічі “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

— Нещодавно почув цікаві результати підрахунків: за тиждень ми отримуємо стільки ж інформації, як людина у середньовіччі отримувала за все життя. І зараз володіємо лише 9% інформації, якою будемо володіти через 50 років. Тому так важливо вміти розвиватися в тому потоці. Зрештою, внаслідок глобалізації люди втрачатимуть технічну автоматизовану роботу, бо її виконуватимуть роботи. Тож освіта майбутнього — це точно не технічне відтворення. Люди відрізняються від роботів творчістю, емоціями, спонтанним мисленням. Тобто такими вміннями, які роботам недоступні, — окреслив своє бачення освіти Володимир Чупрін. — Зараз, маючи стимул і мотивацію, через інтернет можна здобути будь-які знання. І для цього не треба їздити далеко. Можна знати все, що відомо людству, навіть не виходячи з дому.

Освіта: в рамках чи без них?

Ще один фактор, що об’єднав — формальну освіту зараз треба докорінно змінювати. Диплом — нічого не підтверджує.

Володимир Чупрін переконаний, що формальна освіта — це чудова можливість забезпечити базову освіту всім. Бо, зрештою, навіть домовитися важко, якщо в кожного є власна думка. Зараз так виглядає, що ті, хто добивається успіху в навчанні чи професії, то досягають цього швидше не завдяки, а всупереч. Я за поєднання і формально, і неформальної освіти. Хоча треба переглянути наші освітні програми, — додав Володя Чупрін.

Володимир Соколовський – громадський діяч, тренер. Дискусія “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

Володя Соколовський зараз продовжує навчання в магістратурі Львівської політехніки. Він переконаний, що за шість років навчання в університеті є можливість випробувати свої сили, навчитися чогось нового, здобути певні навики, постажуватися. І вийти не просто з дипломом щоб потім думати, куди далі рухатися, а завершити університет із багажем досвіду.

— Неформальна освіта — це вміння через власний досвід знайти те, що тебе надихає до розвитку. У моєму випадку, це робота з людьми. Саме завдяки спілкуванню з багатьма людьми, я здобув чималий досвід і знання, якими ділюся на своїх тренінгах. Я побував у 21 країні і це дало можливість дізнатися багато цікавого, побачити інші підходи та переваги в навчанні. Найбільше мені імпонує фінська система освіти. Важливо знайти свій шлях. Бо і в нашому житті все відносне, — зазначив він.

Тетяна Трачук – редактор молодіжного християнського потралу “ДивенСвіт”, поетка, філолог. Дискусія “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

Роботи і люди. Хто — кого?

Ця зустріч зачепила чимало різних тем. У слухачів виникали різні запитання, що стосувалися і взаємин, і впевненості чи невпевненості в собі, а також і того, чим може загрожувати така стрімка глобалізація людству.

Дискусія “Яка освіта дає квиток у майбутнє?”, м. Стрий

Найголовніше, що порадили спікери це:

— пам’ятати: все виходить за наші права, не має зачіпати прав інших людей;

— важливою рисою має стати впертість і готовність „прорватися“;

— коли починаєш жити своїм життям, то легше сприймаєш інших людей, бо якщо людина зреалізована, то не робитиме зла іншим;

— ми можемо творити, досліджувати космос, а не сидіти за касою і робити одноманітну роботу. Неформальна освіта якраз для того, щоб враховувати виклики часу.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.