Як у Львові відкривали пам’ятник ЗУНР та УГА (відео)

3247
Пам'ятник ЗУНР та УГА у Львові
Пам'ятник ЗУНР та УГА у Львові

В четвер, 1 листопада 2018 року, у Львові на розі вулиць Листопадового чину та Івана Огієнка урочисто відкрили та освятили пам’ятник, створений до 100-річчя проголошення Західно-української Народної Республіки.

Висота пам’ятника становить понад 8 метрів, а для виготовлення скульптури з обласного бюджету виділили 2 млн грн, хоча загальна його вартість – 5 115 000 грн.

Пам'ятник ЗУНР та УГА у Львові
Пам’ятник ЗУНР та УГА у Львові

На відкритті пам’ятника були присутні вищі посадові особи Львівщини, зокрема голова ЛОДА Олег Синютка та голова Львівської облради Олександр Ганущин, а також Генеральний прокурор України Юрій Луценко і Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів. Крім цього, відкрити меморіал запросили і автора проекту, народного художника України Любомира Медвідя.

Відкриття пам'ятника ЗУНР та УГА у Львові
Відкриття пам’ятника ЗУНР та УГА у Львові

Урочисте відкриття монументального восьмиметрового пам’ятника розпочалося зачитуванням Відозви Української Національної Ради до мешканців Галичини, про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та театралізованою присягою Січових Стрільців. Усі присутні під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного спільно виконали Державний Гімн України.

Софія Федина
Софія Федина

Опісля усіх героїв, які поклали голови у боротьбі за незалежність України, вшанували хвилиною мовчання. Офіційні промови чиновників розпочали із відео звернення президента України Петра Порошенка.

Відкриття пам'ятника ЗУНР та УГА у Львові
Відкриття пам’ятника ЗУНР та УГА у Львові

Це місце, а саме на розі вулиць Листопадового чину та Івана Огієнка, для монумента вибрали не випадково. Адже саме тут у листопаді 1918 року проходив умовний поділ між українським та польськими Львовом. На вул. Листопадового чину тривала запекла боротьба між обома народами за право володіти Львовом у ті буремні роки минулого століття.

Степан Кубів
Степан Кубів

«Ми сьогодні повинні бути вдячні тим, хто віддав своє життя 100 років тому за Українську державу. Західноукраїнська Народна Республіка – це символ того, що ми непереможні, ми віддані державній справі, українським цінностям», – наголосив у виступі Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Пам'ятник ЗУНР та УГА у Львові
Пам’ятник ЗУНР та УГА у Львові

Архітектори цього пам’ятника розповіли, що дві руки, які виходять із піраміди і тримають тризуб – символізують боротьбу української нації за нашу незалежність і державу. Одна рука означає політичну волю, а друга – мілітарну.

Олег Синютка
Олег Синютка

“Усі, хто зібрався сьогодні тут, подумки порівнює цей день із 1 листопада 1918 року. Ми повинні розуміти, що не відчуваючи, не бачачи щодня нашої історії, не шануючи героїв, які поклали голову за нашу державу, ми не матимемо майбутнього.

Пам’ятник ЗУНР та УГА у Львові

Зараз за тисячу кілометрів від Львова український воїн береже нашу державу, українська армія боронить нашу землю. Сьогодні ми маємо чим гордитися – Західноукраїнською Народною Республікою, Українською Галицькою Армією, Збройними Силами України”, – наголосив Олег Синютка.

Урочистості продовжилися пішою ходою на Янівський цвинтар до меморіалу Січових Стрільців.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.