Як у Львові святкували День народження Соломії Крушельницької (відео)

1089
Як у Львові святкували День народження Соломії Крушельницької

В середу, 23 вересня 2015 року, в приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові, що знаходиться на вулиці С. Крушельницької, 23, з 16.00  відбувалися урочистості з нагоди дня народження української оперної співачки.

Вечір розпочався з привітального слова директора музею Галини Тихобаєвої. Вона подякували всім “старим”друзям дому Соломії і тим, хто в цей день завітав до музею вперше, розповіла про здобутки музею та проанонсувала  програму вечора.

Мистецька частина вечора розпочалася концертом вокальної музики.  Арії з опер та українські народні пісні з репертуару Соломії Крушельницької” прозвучали у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Олени Лютаревич (сопрано), м. Кам’янець-Подільський, партія фортепіано – Наталія Мартинова.

Про один рік з життя оперної діви на основі публікацій в періодичних виданнях  розповіла завідувач наукового відділу музею  Данута Білавич. Її ґрунтовна доповідь так і називалась – “1895 рік в житті Соломії Крушельницької”.

За рік, що минув, фонди Музею поповнилися новими цікавими матеріалами, що допомагають краще зрозуміти творчу натуру оперної діви і доповнити її біографію раніше невідомими фактами. До слова, весь фонд Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові складається виключно з подарованих експонатів.   Виставку нових надходжень “Скарби Соломіїного Дому” презентувала  головний хранитель фондів Музею, Ірина Криворучка.

Як і личить в День Народження, Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові приймав вітання, і подарунки від друзів, колег і просто шанувальників творчості. Серед гостей зокрема були Генеральний директор Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької Тадей Євстахович Едер, директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Марія Карпівна Магунь, відомі співаки, громадські діячі та творча еліта міста.

Завершальним акордом вечора став великий торт з келихом вина та неформальне спілкування у приємному товаристві шанувальників творчості Соломії Крушельницької.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.