Як рятувати твори живопису і паперові документи в умовах війни (відео)

1428
Аксесуари для реставрації та консервації творів живопису і паперових документів
Аксесуари для реставрації та консервації творів живопису і паперових документів

Слава Україні! Я Уляна Романів експерт з реставрації творів живопису і паперу, засновник інтернет-магазину реставраційних матеріалів і обладнання для реставрації і збереження творів мистецтва.

Зараз дуже важливо зберегти наші пам’ятки в цілісності і підготувати їх до можливого транспортування. Я хочу поділитись з вами як це можна зробити. Будемо говорити про пам’ятки паперові, книги і архіви.

На даний час найважливіше для музейних установ позабирати експонати з експозицій і перемістити їх в безпечне місце.

Паперові пам’ятки варто витягнути з рам, паспарту і компактно упакувати їх в коробки для подальшого збереження.

Для того щоб упакувати саме книги нам потрібні синтетичне полотно і коробка.  Синтетичне полотно допомагає нам захистити книгу від механічних пошкоджень. Для цього ми можемо обгорнути книгу зовні просто заклавши полотно всередину і пізніше вкласти в коробку. Якщо коробка невідповідного розміру ми її заповнюємо іншими наповнювачами для того щоб не було вільного місця або обгортаємо іншу книгу і вкладаємо по 2-3 книги в одне упакування. Упакування має бути більшого розміру ніж сама книга, не меншого.

Для того, щоб ми орієнтувалися, що саме знаходиться в упакуванні обов’язково зверху кріпимо інвентарний номер. Для того щоб сама коробка не відкривалася ми її захищаємо або стрічкою, або зав’язуємо ниткою чи шнурком.

Після того як ми запакували наші книги і забезпечили їх від пилу. Є ще один небезпечний для них чинник – волога та вода. Тому бажано по кілька коробок скласти в поліетиленові пакети для того , щоб забезпечити від можливого попадання вологи чи води.

Паперові одиниці, графіка, плакати, акварелі великого об’єму ми скручуємо в тубуси або рулони. Для цього бажано сам тубус спочатку обгорнути синтетичним полотном . Далі ми кладемо сам об’єкт, зі звороту даємо зі звороту ще одне синтетичне полотно і зовні бажано дати силіконовий папір оскільки він є термостійким і крім того має відштовхуючі водні властивості. Лайф-хак: папір з нанесеним силіконом можна роздобути в рекламних та поліграфічних фірмах, в яких він залишається, як підкладка після зняття клейких плівок.

Дрібні об’єкти, такі як: мікрослайди, слайди і  фотографії ми вкладаємо в окремі файли. Якщо є спеціалізовані, то застосовуємо їх, якщо ні, тоді  – звичайні файли і формуємо папки. Кожен файл має бути обов’язково підписаний, з інвентарним номером для того, щоб розуміти що саме у нас зберігається.

Якщо одиниці зберігаються в окремих альбомах, то їх бажано розмежувати папером для того щоб пам’ятки між собою мали проміжок. Це може бути конденсаторний папір, калька, японський чи мікалентний папери.

При упакуванні і інвентаризації старайтеся ставити інвентарні номери на упакуванні, або якщо ви робите це безпосередньо на пам’ятку то тільки за допомогою олівця.

При пожежі, навіть якщо це не прямий вогонь, є небезпека самозагорання пам’яток при підвищеній температурі від 450 градусів. Для того щоб захистити пам’ятки потрібно застосовувати відповідні матеріали, які є вогнестійкими. Але розуміючи дану ситуацію можу поділитися таким лайф-хаком, що джинсові тканини і тканини спецодягу є вогнестійкими і ними також можна обмотувати і обгортати самі пам’ятки.

Першочерговим завданням для нас є зберегти наші пам’ятки для майбутніх поколінь.

Уляна РОМАНІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.