Як пройшла “Зустріч колекціонерів” в приміщенні Львівської обласної бібліотеки для дітей

731
Як пройшла "Зустріч колекціонерів" в приміщенні Львівської обласної бібліотеки для дітей

Солдатики, монети, марки, фантики від цукерок чи жуйок, машинки та ляльки – що ми тільки не колекціонували в дитинстві.  Дитячі колекції могли бути дуже маленькими, а могли нараховувати десятки, сотні чи навіть тисячі експонатів.  Особливого шарму та загадковості колекціюванню додавала приналежність до певного “ордену” збирачів цих унікальних артефактів.

А ще обмінювання! Цей неконтрольований момент радості, коли в обмін отримуєш  довгоочікуваний експонат для своєї колекції. Що може бути кращим?

В наш час юне покоління також збирає свої колекції. Вони суттєво відрізняються від колекцій їхніх батьків, але є такими ж безцінними для власників.

27 жовтня 2015 року в приміщенні Львівської обласної бібліотеки для дітей (вул. Винниченка, 1) відбулась імпреза під назвою “Зустріч колекціонерів”. Юні збирачі представили на огляд свої безцінні колекції і, як справжні професіонали, розповідали про їх історію.

Друга частина “Зустрічі колекціонерів” була пізнавальною. Працівники бібліотеки розповіли юним гостям про те, які колекції бувають, як називається колекціювання певних предметів і які колекції є найдорожчими в світі.

До прикладу, більшість рейтингів найдорожчих монет світу очолює так званий «Flowing Hair Dollar» 1794 року – срібний долар Сполучених Штатів Америки із зображенням символічної Свободи з розпущеним волоссям. Це була найперша офіційна монета США, номінована в доларах.

 

Найдорожча монета світу: 1 долар 1794 р. ("Flowing Hair Dollar")
Найдорожча монета світу: 1 долар 1794 р. (“Flowing Hair Dollar”)

 

Деякі сайти говорять, що ціна цієї монети 10 мільйонів сучасних доларів США, інші стверджують, що продана вона була «всього лиш» за 7,85 млн. $. Як би там не було, цей долар «Розпущене волосся» – найдорожча монета світу, продана офіційно на аукціоні (принаймні, так прийнято вважати на сьогодні).

Львівська обласна бібліотека для дітей
Львівська обласна бібліотека для дітей

Хто знає,  цілком можливо, що хтось з цих юних колекціонерів, який ще тільки вчора розпочав збирати свою колекцію з першого солдатика чи срібної монетки, завтра стане власником найбільшої в світі збірки. Колекції, яка вперше була показана в стінах дитячої бібліотеки.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.