Як почалась Революція на граніті (відео)

149
У 1990 році розпочалась Революція на граніті. Фото: Музей Революції Гідності
У 1990 році розпочалась Революція на граніті. Фото: Музей Революції Гідності

2 жовтня 1990-го на Майдані у Києві почалась Революція на граніті. Українські студенти розпочали політичне голодування. Вони виступили проти підписання нового союзного договору, який втримував Україну від незалежності.

Ідея проведення акції належить київській студентській спілці. До них долучилось “Студентське братство Львівщини”. Керівниками акції були львів’янин Маркіян Іващишин і киянин Олесь Доній.

О 10:00 кілька десятків студентів групами по двоє-троє прийшли на Майдан, який тоді називався площею Жовтневої революції. Вони оголосили про початок голодування. Більшість протестувальників складали студенти з Києва, Львова та Дніпропетровська. До них підійшли міліціонери та сказали, що у разі встановлення намету студентів зметуть з плацу.

За готелем “Україна” стали силовики. Студенти весь день просиділи на спальниках і матрацах. О 20:00 протягом 2-3 хвилин звели намети. До кінця дня голодувати почало 108 студентів. Вони дивувалися, що міліція на них не напала.

Довідково. Студентська революція на граніті — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в УРСР.

Наталка РАДИКОВА

Джерело: Gazeta.ua

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.