Як “Французький салон у Львові” збирав кошти для спільноти «Емаус-Оселя»

968
Як
Як "Французький салон у Львові" збирав кошти для організації «Емаус-Оселя»

29 серпня 2015 р. в подвір’ї Музею ідей (вул.. Валова 18 а) відбувся четвертий Гаражний розпродаж львівської спільноти  організації «Емаус-Оселя». Тема цьогорічного розпродажу «Французький салон у Львові», а пройшов він під гаслом «Гаражні – це не благодійність, а солідарність».

На продаж було виставлено чимало найоригінальнішого краму: книги, одяг, платівки, аксесуари, декупажовані меблі, різні предмети побуту, багато красивих речей, які мешканці спільноти цілий рік відкладали спеціально для цієї події.

Гаражний розпродаж "Французький салон у Львові"
Гаражний розпродаж “Французький салон у Львові”

Серед новинок — авторські ранці Сашка Горонді. Кожен пошитий в одному екземплярі. Також можна було придбати вишивку з колекції бабусі відомого українського прозаїка та поета Юрка Іздрика.

Авторські ранці Сашка Горонді.
Авторські ранці Сашка Горонді.

Родзинкою розпродажу була колекція порцелянових ляльок (близько трьох сотень), а ще французький посуд на будь-який смак: тарілки, соусниці, вази та філіжанки. Цими речами поділилася французька спільнота міжнародного руху «Емаус» після завершення щорічного величезного ярмарку у Парижі.

За прилавками львів’яни мали змогу побачити не лише працівників спільноти, але й письменників: Юрія Андруховича, Галину Вдовиченко, Григорія Семенчука, Андрія Куркова, Галю Шиян, фотографа Ростислава Шпука та інших. Для гостей заходу співав суперфіналіст проекту “Голос країни. Перезавантаження” Михайло Мирка.

Юрій Андрухович на гаражному розпродажі "Французький салон у Львові".
Юрій Андрухович на гаражному розпродажі “Французький салон у Львові”.

Традиційно під час розпродажу відбувся показ мод. Цього разу Світлана Ченкова та імідж-театр “Пані Кураж” підготували для відвідувачів ексклюзивний показ у французькому стилі – Фешн-вояж “Львів – Париж”. На подіум вийшли відомі герої французької літератури, кіно та музики.

Імідж-театр "Пані Кураж" на гаражному розпродажі "Французький салон у Львові".
Імідж-театр “Пані Кураж” на гаражному розпродажі “Французький салон у Львові”.

Атмосферу богемного паризького салону забезпечили волонтери та мешканці спільноти, вбрані відповідно тематики розпродажу.

Усі зібрані від продажу речей кошти витратять на підтримку соціального гуртожитку для колишніх безпритульних та спільноти «Емаус-Оселя» у Винниках.

Довідково:

Міжнародний рух «Емаус» зародився у Франції. Із 1949 року члени спільнот «Емаус» збирають від людей непотрібні їм речі, ремонтують та продають. Зараз рух об’єднує понад 450 Спільнот бездомних у 40 країнах світу.

«Спільнота взаємодопомоги «Оселя» – це громадська неприбуткова організація , яка одна з перших в Україні почала підтримувати бездомних і в 2003 р. створила унікальну Спільноту , де разом живуть і працюють, ведуть спільне господарство та допомагають іншим ті, хто опинився в скрутній ситуації. «Оселя» має на меті надавати допомогу людям, які з різних причин опинилися на маргінесі суспільства (убогим, бездомним, неповносправним, залежним тощо ) та пропагувати в Україні ідею солідарності та взаємодопомоги.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.