Як “Французька весна” завітала до Львова (відео)

300

В середу, 5 квітня 2017 року,  в Італійському подвір’ї Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6) великою фотовиставкою “Спадщина. Історія розвитку” під акордеон, легке французьке вино, канапе та сир (виготовлений в Україні) стартував щорічний фестиваль французької культури “Французька весна”.

Відкриття фотовистаки "Спадщина. Історія розвитку" в рамках фестивалю французької культури "Французька весна".
Відкриття фотовистаки “Спадщина. Історія розвитку” в рамках фестивалю французької культури “Французька весна”.

“Дана виставка показує нам культурну спадщину Франції та  є одним з елементів проведення «Французької весни» у Львові, яка вперше була організована 14 років тому. Виставка є незвичайною тим, що вона є мандруючою. Організував її Французький інститут, який діє при посольстві Франції у Варшаві. І вона експонувалася у містах Польщі, але нам вдалося домовитися, щоб ця виставка перетнула кордон. Тож ми можемо протягом 2-3 тижнів насолоджуватися нею, а згодом вона повернеться  до Польщі”, – сказав директор Львівського історичного музею Роман Чмелик відкриваючи виставку.

Кожного квітня цей фестиваль пропонує різноманітну програму в сфері образотворчого мистецтва, кіно, літератури та інших галузей культури.  І в цьому році його програма насичена та різноманітна.

Почесний консул Франції у Львові Ярема Данило
Почесний консул Франції у Львові Ярема Данило

“Географія проведення фестивалю «Французька весна» в Україні цього року збільшилася. Окрім звиклих міст додалися ще Івано-Франківськ та Чернівці. Цьогріч «Французька весна» завітала до Львова через Польщу і сьогодні ми на території  історичного музею.  Представлена виставка є дуже актуальною сьогодні. Це збереження історичної спадщини  в багатьох її контекстах, тому для Львова це надзвичайно цікаво”, – зазначив почесний консул Франції у Львові Ярема Данило.

Відкриття фотовистаки "Спадщина. Історія розвитку" в рамках фестивалю французької культури "Французька весна".
Відкриття фотовистаки “Спадщина. Історія розвитку” в рамках фестивалю французької культури “Французька весна”.

Культурний радник посольства Франції у Польщі Станіслас П’єре наголосив на європейському корінні Львова і звернув увагу на символічне місце відкриття виставки  та фестивалю “Французька весна”.

Культурний радник посольства Франції у Польщі Станіслас П’єре
Культурний радник посольства Франції у Польщі Станіслас П’єре

“Ми маємо сьогодні відкриття чудової виставки про французьку спадщину і водночас маємо нагоду розпочати «Французьку весну» у Львові. Це виставка, яка змогла знайти своє місце у Львові, в Італійському дворику, що нагадає нам про європейське коріння міста Львова та всієї Галичини.  І я щиро хочу, щоб ця виставка подорожувала по Україні, і щоб українська публіка захотіла приїхати до Франції завдяки цій виставці” – сказав Станіслас П’єре.

Директор "Альянс Франсез" Львів Бернард Уліят
Директор “Альянс Франсез” Львів Бернард Уліят

“Виставку можна буде відвідати протягом трьох тижнів. Вона радуватиме експонатами французької спадщини, яку приймає спадщина міста Львова. «Французька весна» – це фестиваль, який проходить щороку  і окрім виставки у Львові 9 квітня ще відбудеться спектакль хіп-хоп танцю  в театрі Лесі Українки, надзвичайна подія за участі 14 танцюристів на сцені, окрім того 21 квітня  в Копальні кави відбудеться концерт, який зіграють представники з Тулузи. Це дві найбільші події цьогорічного фестивалю, але також заплановано й інші заходи”, – розповів директор “Альянс Франсез” Львів Бернард Уліят.

Виставку “Спадщина. Історія розвитку” можна буде оглядати в Італійському подвір’ї Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6) до 23 квітня. Інші заходи в рамках фестивалю у Львові будуть тривати до 10 травня.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.