Я в чужині дивлюся на небо»: щемливе відео від “Піккардійської Терції” (відео)

537
Піккардійська Терція - Я в чужині дивлюся на небо
Піккардійська Терція - Я в чужині дивлюся на небо

За даними ООН, від початку повномасштабної війни Росії проти України нашу землю покинуло понад 4 мільйони людей. А загалом через жорстокі воєнні дії російської армії свою домівку вимушено залишили понад 10 мільйонів наших співгромадян – кожен четвертий українець… Усім цим людям вокальна формація «Піккардійська Терція» присвятила свою пісню “Я в чужині дивлюся на небо”. 

Послухати пісню «Я в чужині дивлюся на небо» у виконанні піккардійців і переглянути емоційне відео до неї, складене зі щемливих актуальних фотокадрів, можна тут:

— Ця пісня – для всіх українців, які через війну були змушені покинути свої домівки, свою Батьківщину, – каже художній керівник «Піккардійської Терції» Володимир Якимець. – А ще, це подяка всім іноземцям та іноземним країнам, які зараз відкривають свої серця і приймають біженців з України. «Я в чужині дивлюся на небо…» – з надією у найближче повернення усіх додому. З вірою, що ці люди там, удома, знайдуть своїх рідних, з якими зараз немає зв’язку. І з молитвою за всіма, кого більше ніколи не зустрінуть…

Вокальна формація «Піккардійська Терція»
Вокальна формація «Піккардійська Терція»

Пісню “Я в чужині дивлюся на небо” “Піккардійська Терція” записала ще у 1999-му, вона увійшла в альбом «Я придумаю світ». Про історію тужливої пісні розповідає автор музики до неї, учасник «Терції» Ярослав Нудик: «Слова цієї пісні потрапили мені до рук у 1989-му. Це одна  із так званих «Пісень із зеленого зошита». Цей зошит свого часу дав мені мій товариш Тарас Білик-Береза. Зошит його бабці, яка вислали у Сибір, репресували. Пісня написана на чужині, у часи заслань українців у Сибір. Ім’я автора не було вказане, тож вважаємо її народною. Музику я написав того ж 1989-го, і деякий час ми співали її у складі дуету «Курінь» (дует Ярослава Нудика з Сергієм Самолюком, знаний піснею «Йшли селом партизани»). Через деякий час «Я в чужині дивлюся на небо» почала виконувати й «Терція». Я дуже шкодую, що ця пісня до сир пір актуальна…».

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.