Вже 75 років Перша окрема гвардійська залізнична бригада «будує і захищає»

0
692
Вже 75 років Перша окрема гвардійська залізнична бригада «будує і захищає»

У п’ятницю, 1 липня 2016 року, у Львівському Будинку вчених пройшли Урочисті збори Першої окремої гвардійської залізничної варшавської бригади з нагоди 75-ліття від часу її створення. Святкування ювілею супроводжувало виголошення подяк, присвоєння військовослужбовцям премій, нагород, чергових військових звань. Опісля урочистої частини на захисників вітчизни чекав концерт.

Прапороносець під час Урочистих зборів з нагоди 75-ліття 1-ї окремої залізничної бригади
Прапороносець під час Урочистих зборів з нагоди 75-ліття 1-ї окремої залізничної бригади

Окрему залізничну бригаду сформовано 1 липня 1941 року в Харкові. Від 28 квітня 1942 вона була перейменована в 1-у окрему гвардійську залізничну бригаду. На знак військових успіхів армійців назва військового формування з роками й надалі доповнювалась. Приміром, 10 грудня 1945 року за оволодіння фортецею Прага в передмісті Варшави, проявлені при цьому доблесть і мужність наказом верховного головнокомандувача під номером 10 бригаді присвоєно почесне найменування «Варшавська». 1944 року була нагороджена Орденом Кутузова ІІ ступеня за дострокове виконання наказу по будівництву мосту через річку Віслу. Від 22 лютого 1946 формування увійшло в склад другого корпусу Залізничних військ.

Під час Другої світової воїни ордену бригади відновили близько 5 000 залізничних колій через ріки Кубань, Дон, Дніпро, Інгул, Південний Буг, Західний Буг, Вісла, Одер. У післявоєнні роки особовий склад бригади залучали для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характерів, таких як катастрофа на Чорнобильській АЕС, повінь у Закарпатті. Сьогодні ж понад 220 військовослужбовців Першої окремої гвардійської залізничної варшавської бригади Ордена Кутузова ІІ ступеня перебувають в зоні АТО.

Офіцери розглядають "Фотолітопис 1 обєднаного гвардійського загону"
Офіцери розглядають “Фотолітопис 1 обєднаного гвардійського загону”

«Вперше на виконання завдань в зоні АТО були відправлені наші військові сапери», – наголосив у своїй урочистій доповіді командир Першого об’єднаного загону, полковник Андрій Коротченко. У серпні 2014 відповідно до розпорядження Міністра інфраструктури був створений підрозділ бригади у Слов’янську для розмінування навчальних закладів, розповів він. «Завдяки роботі наших військовослужбовців 1 вересня діти розпочали навчання у відновлених школах», –  зазначив полковник, зауваживши, що через багато років на Сході України воїни бригади знову відбудовують об’єкти, які в далекому 1945 відновлювали їхні прадіди.

«Я хочу сказати з повною відповідальністю, що сьогоднішнім командирам не соромно дивитися в очі нашим прекрасним ветеранам. Сотні чоловіків нашого особового складу сьогодні знаходяться на передовій, виконують завдання поставлені Міністром оборони, Генерального штабу, Міністром інфраструктури України. Практично всі задачі, поставлені перед нами виконуються  на відмінно», – відзначив Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант Микола Мальков.

Генерал-лейтенант Микола Мальков нагороджує військовослужбовців
Генерал-лейтенант Микола Мальков нагороджує військовослужбовців

Начальник управління по роботі з особовим складом Адміністрації Держспецтрансслужби полковник Віктор Жигунов зачитав наказ Міністра інфраструктури “Про оголошення подяки військовослужбовцям за особливі заслуги під час виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у справу захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України”. Відтак наказом Голови Адміністрації Держспецтрансслужби було присвоєно чергові військові звання – “полковник” підполковнику Олегу Шеремету, першому заступнику командира першого окремого загону та “підполковник” майору Василю Демчуку, начальнику продовольчої служби.

Генерал-майор Анатолій Степук виголошує вітальну промову
Генерал-майор Анатолій Степук виголошує вітальну промову

З вітальними промовами виступили військові капелани червоноградського та чопського гарнізонів Андрій Копчак та Микола Вакаров, заступник голови, керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник начальника регіональної філії «Львівська залізниця»  Олександр Єфіменко, секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило. З нагоди 75-ліття залізничної бригади до Львова завітала делегація від Білорусі: начальник Департаменту транспортного забезпечення Міністерства оборони генерал-майор Сергій Новіков та керівник центру ДОСААФ  по перепідготовці керівного складу генерал-майор Анатолій Степук.

Прапороносці під час Урочистих зборів з нагоди 75-ліття 1-ї окремої залізничної бригади
Прапороносці під час Урочистих зборів з нагоди 75-ліття 1-ї окремої залізничної бригади

Під час урочистей лунали слова вдячності за самовіддану службу, побажання й надалі слідувати за покликанням, яким для залізничних військ є «будувати і захищати», від отців церкви повсякчас важливі слова надії та благословення. Представники ж бригади у день її 75-ліття подякували волонтерам, благодійним організаціям, громадським об’єднанням, що їх підтримують.

Софія Федина виконує пісню для військовослужбовців
Софія Федина виконує пісню для військовослужбовців

Опісля офіційної частини гості та учасники заходу мали змогу насолодитися музичним привітанням від театру пісні «Цьомочки», співачки та волонтера Софії Федини, гурту Тріода. Дійство розпочинало і завершувало спільне виконання Гімну України.

Ксенія ЯНКО

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.