“Взаємодія” Ярини Шумської відкриється в п’ятницю

375
Ярина Шумська. Букет
Ярина Шумська. Букет

В п’ятницю, 20 липня 2018 року, о 16.00 в історичному комплексі Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (вул. Драгоманова, 42) відбудеться відкриття виставки Ярини Шумської під назвою “Взаємодія”. Художниця працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, танцю.

“Мистецтво – це унікальна форма вираження взаємодії явищ і процесів, які оточують людину. Процес малювання – це своєрідна медитація, але на відміну від стану спокою, це постійний пошук співвідношення форм, плям, масштабів, спроба контакту з глядачем через намальоване, пошук кольору, який доповнює інший, взаємодіє та видозмінюється через фактури, тональні та температурні градації, що є безслівною мовою відчуттів і починається на рівні підсвідомого.

Ярина Шумська, перформанс. Фестиваль ZAZ. Хайфа, Ізраїль, 2013.
Ярина Шумська, перформанс. Фестиваль ZAZ. Хайфа, Ізраїль, 2013.

Ідея виставки постала в результаті спостереження, як дія одного елемента впливає на інші, як змінюється їхня динамічна форма. Ці картини є втіленням ідеї-імпульсу, котра фіксує певну емоцію, а далі супроводжується аналізом та художніми співставленнями. Поетапне нашарування, узагальнення, відбір сприяють появі структури, котра творить асоціативний ряд у процесі взаємодії з твором. Відкривається форма взаємозв’язку між плямами, лініями, кольорами, суть якої полягає в зворотному діянні одного структурного елемента на інший. Взаємодія відбувається на полотні, в просторі й часі у процесі створення роботи, і є специфічною для кожної нової ідеї, змінюється у процесі її втілення.

Ярина Шумська. Сутінки
Ярина Шумська. Сутінки

На виставці представлені твори, що з’явилися впродовж 2008-2018 років, охоплюють кілька циклів, зокрема “Околиці”, “Над річкою”. Частина живописних робіт є наслідком роботи з графічними матеріалами, на яких з’являються мінімалістичні пейзажі, що є відгуком споглядання природи, передають прозорість, або контрастну чіткість, які постійно балансують. Ці абстрактні роботи можуть викликати асоціації, у кожного власні, залежно від того, яким він є, яким бачить світ”, – розповідає Ярина​ Шумська.

Ярина Шумська, перформанс. Сандомєж, Польща. 2013.
Ярина Шумська, перформанс. Сандомєж, Польща. 2013.

Народилася художниця 1989 року. Випускниця Львівської національної академії мистецтв (2012). Стипендіатка програми „Gaude Polonia” Міністра Культури Польщі (2013), фіналістка всеукраїнського конкурсу МУХі (2015), кандидат мистецтвознавства (2017). Учасниця мистецьких виставок та фестивалів перформансу в Україні, Польщі, Чехії, Німеччині, Іспанії, Латвії, Норвегії, Ізраїлі, Франції, США, Японії, Таїланді. Твори знаходяться в приватних колекціях України, Польщі, США, Канади, Іспанії, Німеччини. Живе та працює у Львові.

Наталка РАДИКОВА

1 коментар

  1. Пейзаж, підписаний моїм ім’ям, але тут помилка, бо це робота іншого художника. Тому прошу автора статті це виправити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.