Витинанки Ірини Токарської покажуть в Музеї Михайла Грушевського у Львові

987
Витинанки Ірини Токарської покажуть в Музеї Михайла Грушевського у Львові

31 травня 2017 р., о 16.30 у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбудеться творчий вечір та відкриття виставки витинанок Ірини Токарської “Матерія весни”.

Відкриття виставки Ірини Токарської «Осінь. Пласти нашарувань» у Львові
Ірина Токарська

Витинанки Ірини Токарської — яскраве явище культури сучасного Львова і України. У художній інтерпретації автора вона набуває глибокого філософського змісту, відображаючи сприйняття мисткинею навколишнього світу. А світ Ірини Токарської — тонкий та поетичний, філососфський та ліричний, складний та багатогранний, як і її твори — багатошарові витинанки.

Витинанки Ірини Токарської
Витинанки Ірини Токарської

Витинанка як вид декоративно-ужиткового мистецтва у творчості Ірини Токарської поєднує у собі народну традицію та нові пластичні прийоми, що розкривають ширші можливості цієї техніки, збагачують її, дозволяють жити на паперових площинах в новому поданні і звучанні, не втрачаючи української народної основи, замішаної на своєрідній мелодиці і красі. Про це свідчить серія творів за мотивами трьох весняних місяців, як символі початку, розквіту і росту, зародження нових життів і прокидання із сну тих, хто був тут давно.

Витинанки Ірини Токарської
Витинанки Ірини Токарської

Багатошарові витинанки мисткині — яскраве і впевнене утвердження життя. Це жива казка, у якій художниця дарує глядачеві повагу до Божих творінь, відшукує місце найменшому прояву вселенської любові у складних замісах нашарувань.

Витинанки Ірини Токарської
Витинанки Ірини Токарської

Улюбленими мотивами Ірини Токарської є дивовижні птахи, розкішні квіти та трави, столітні дерева, рослинні гущі, сріблясті риби в золотих коронах, що є символами світової гармонії, можливості розквіту раю на Землі, людської одухотворенності і щастя.

Витинанки Ірини Токарської
Витинанки Ірини Токарської

Довідково:

Ірина Токарська народилася вселищі Олесько, Буського району на Львівщині. Закінчила Волинський Державний університет імені Лесі Українки, факультет словянських мов, та найповнішу освіту здобула в “домашніх університетах”, де перйняла від мами народну пісню, глибину українскої лірики і філофофії, естетизацію простору, глибинне розуміння природи, світову літературу та мистецьку класику; від тата — позитивне сприймання навколишнього.

Десять років викладала зарубіжну літературу. Друкувала поетичні твори у літературній пресі. Видала книжку лірики “Я ходила до раю”, підготувала до друку декілька інших поетичних та прозових збірок, організовує вечори спілкуваня Творчого обєднання “Сходи”.

Творчий вечір Ірини Токарської "Матерія весни"
Творчий вечір Ірини Токарської “Матерія весни”

Сьогодні Ірина викладає образотворче мистецтво у Львівській середній загальноосвітній школі № 34 ім. Маркіяна Шашкевича, є керівником гуртка “Майстерня Кольорових мрій”.

Виставкову діяльність розпочала у 1996 р. Займається малярством на склі, графікою, книжковою ілюстрацією, живописом, декоративним розписом, витинанкою. Учасник численних збірок виставок в Україні та за кордоном (Луцьк, Львів, Дніпропетровськ, Могилів-Подільській, Івано-Франківськ, Краків, Мінськ). Автор тринадцяти персональних виставок, численних спільних.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.