Виставку «Народна війна 1917-1932 років» презентували у Львові (відео)

693
Виставку «Народна війна 1917-1932 років» презентували у Львові

22 січня, у львівському Палаці мистецтв відкрилася виставка «Народна війна». Виставка стала  результатом дворічної роботи науковців київського «Меморіалу». Автори працювали у державних та галузевих архівах СБУ 18-ти областей, опрацювали півтори тисячі архівних справ.

«Під час створення експозиції було використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ з вісімнадцяти областей України. Загалом опрацьовано 238 фондів і 1325 справ. Водночас залучено понад 300 унікальних світлин з Центрального державного архіву кінофотодокументів України», – розповів автор і керівник проекту Роман Круцик.

У межах виставки вперше комплексно подано фото та  документальні матеріали, що відображають маловідомі та свого часу ретельно замовчувані факти антибільшовицького опору на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено також масові селянські виступи, збройні повстання, діяльність підпільних організацій і повстанських загонів проти окупаційної політики радянського режиму.

Як розповів голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів, виставка буде пересувною. Уже завтра вона відкривається в Стрию та Самборі, а після цього побуває в районних центрах Львівщини. Також в її межах відбудеться презентація першого тому збірника архівних документів «Чекістське досьє окупованої України».

До популяризації виставки також долучився благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.