Виставка японської гравюри укійо-е “Світ кабукі” відкрилась у Львові (відео)

1615
Виставка японської гравюри укійо-е “Світ кабукі” відкрилась у Львові

В п’ятницю, 3 березня 2017 року, у виставкових залах історичного комплексу НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова,42), у рамках року Японії в Україні посольство Японії в Україні та Національний художній музей України презентували виставку японської гравюри укійо-е “Світ кабукі” – одного з виняткових явищ світового мистецтва.

На виставці експонується близько 100 робіт найвпливовішої школи японської графіки ХІХ століття – школи Утаґава. Її представники відомі творами у жанрі якуся-е – зображень акторів театру кабукі. Актори користувались надзвичайною популярністю серед городян, що сприяло розвитку художнього напряму.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

“В Національному музеї у Львові завдяки сприянню Посольства Японії у Львові вже давніше відбулося декілька проектів  – це виставка японської ляльки в 90-х роках і пізніше виставка японської фотографії. Сьогодні ми маємо черговий спільний проект з японським посольством і думаю, що і надалі ці проекти будуть розвиватися. Маю надію, що наступного року до нас знову завітає мандрівна виставка японської ляльки, яка представляє культуру Японію, щоб громадяни нашої держави мали можливість глибше пізнавати світ та глибину культури Японії”, – сказав генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

У жанрі якуся-е працювали видатні майстри, котрі лишили після себе шедеври світового значення. Японська театральна гравюра стала самоцінним мистецтвом. Гравюри укійо-е справили значний вплив на європейське мистецтво, виникає окреме явище – японізм. Передача кольору, композиція позначились на творчості французьких імпресіоністів, Вінсента Ван Гога, Клода Моне. Наприкінці ХІХ століття гравюри укійо-е стали всесвітньо популярними, їх колекціонували Дега, Уістлер, Золя та ін. Японська гравюра стає синонімом вишуканості та гарного смаку.

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі
Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі

“Мені дуже приємно, що ми сьогодні відкриваємо виставку, яка називається «Світ кабукі» і це виставка традиційної японської гравюри укійо-е. Цей захід є одним з заходів року Японії в Україні. Кабукі – це дуже відоме, традиційне японське мистецтво і сьогодні на цій виставці зібрана колекція гравюр, яка відображає різних акторів саме театру кабукі.  І я сподіваюся, що інтерес до японської культури у львів’ян буде зростати ще більше, зокрема завдяки цій виставці укійо-е”, – зазначив надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

На виставці найширше представлені роботи Утаґави Кунійосі (1798-1861), останнього великого майстра укійо-е та одного з найталановитіших авторів образів акторів театру кабукі. Серед його учнів – Утаґава Куніясу (1794–1832), роботи якого є дуже рідкісними, та Утаґава Йосіїку (1833–1904), який відомий не лише як майстер укійо-е, а і як карикатурист у перших газетах після реставрації Мейдзі. Утаґава Кунісада, знаний як Тойокуні III (1786-1865) –  найвідоміший, найбільш плідний та фінансово успішний художник школи Утаґава.  Яскраві декоративні гравюри представлені поруч з роботами його учнів Утаґави Куніакі, Утаґави Куніакі II, Утаґави Садафусі.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук

“Дана виставка є унікальною у світовому мистецтві і львів’яни та гості міста матимуть можливість познайомитися з новою сторінкою японської гравюри, з роботами найкращих японських майстрів. Сподіваюся, що нова сторінка у наших стосунках буде цим містком, який ще більше допоможе зрозуміти Японію Україні, а Україну – Японії”, – прокоментувала заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

У рамках виставки запланована програма майстер-класів та лекцій у співпраці з Кафедрою сходознавства ім. проф. Ярослава Дашкевича Львівського національного університету ім. І. Франка та Японським клубом NIHONBU:

10 березня, 15:00

Кураторська екскурсія. Юлія Зиновіїва – культуролог, учений секретар Національного художнього музею України, куратор виставки “Світ кабукі”. За вартістю вхідного квитка.

11 березня, 11:00 та 14:00

Кураторська екскурсія. Юлія Зиновіїва – культуролог, учений секретар Національного художнього музею України, куратор виставки “Світ кабукі”. За вартістю вхідного квитка.

12 березня, 15:00

Лекція “Японська гравюра” (виникнення мистецтва гравюри в Японії, канони та найвідоміші майстри). Лектор – Анастасія Ворончихіна, культуролог, аспірант ЛНУ ім. І.Франка, співзасновник японського клубу NIHONBU. Вартість – 25 грн.

14 березня, 16:00

Майстер-клас з оріґамі для дорослих та дітей. Вартість – 30 грн.

18 березня, 15:00

Лекція “Японська чайна церемонія”. Лектор – Забуранна Ореста Володимирівна. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри сходознавства ЛНУ ім. І.Франка. Вартість: 25 грн.

25 березня, 15:00

Лекція “Традиційні театри Японії” Лектор – Горошкевич Олена Георгіївна. Старший викладач кафедри сходознавства ЛНУ ім. І.Франка.  Вартість: 25 грн.

26 березня, 15:00

Майстер-клас з каліграфії для дітей.  Вартість – 50 грн.

Виставка “Японська гравюра укійо-е “Світ кабукі” експонуватиметься у виставкових залах  історичного комплексу НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова,42) з 4 до 26 березня 2017 року. Оглянути експозицію можна з 10:00 до 18:00 щодня окрім понеділка та вівторка.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.