Виставка Вікторії Ковальчук “По-різному про одне” запрошує в “Штуку”

0
130
Кав'ярня-галерея
Кав'ярня-галерея "Штука"

У суботу, 7 грудня 2019 року, о 16:00  в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська 8) відбудеться відкриття виставки художниці-графіка, ілюстраторки, дизайнерки, літераторки Вікторії Ковальчук “По-різному про одне”.

“В «Штуці» я раніше не виставлялася, але мені це дуже цікаво, бо ми знаходимося в тій частині Львова , яка не дуже витоптана туристами і має надзвичайну ауру. Коли я сюди потрапляю вона мені нагадує ту ж ауру, що на Ужгородській біля Високого Замку. Відчуття присутності минулого. І мені було дуже цікаво в атмосфері львівської австро-угорської тематики повісити свої роботи. І подивитися чи буде відчуження цією атмосферою моїх робіт, чи їх навпаки сприймуть.

Вікторія Ковальчук
Вікторія Ковальчук

Спочатку я хотіла назвати виставку якось з гумором і запропонувала назву «Все на купу», але Євгену Булавіну здалося, що це звучить дуже брутально і тоді я вирішила дати більш серйозну назву. Так виникло «По-різному про одне», але це «одне» визначає кожна людина для себе сама. Так само як і я в своєму житті визначила це «одне».

Робота Вікторії Ковальчук
Робота Вікторії Ковальчук

А «по-різному», тому що я даю на виставку  в галерею-кав’ярню «Штука» десять робіт, які розділила на групи. Три, три, три і одна. Це не триптихи, це цикли, серії, які ще будуть мати продовження і я сподіваюся, що встигну зробити виставку на основі цих серій.

Робота Вікторії Ковальчук
Робота Вікторії Ковальчук

Перша група – це фото натюрморти «В гостях у Шера». Тут я використовувала його репродукції робіт і розкладала свої предмети, робила такий натюрморт. Тут не використовувався фотошоп. Це освітлення, камінчики, скляні кульки і гра світла. Хотіла досягнути проникнення в його парадоксальну художню реальність.

Робота Вікторії Ковальчук
Робота Вікторії Ковальчук

Друга група – це три роботи про те, що мене хвилює. Я по своїй суті художник-символіст і, признаюся, на відміну від моїх колег художників, для мене первісне слово, а не форма, образ. І щоб розкрити це слово, яке виникає в свідомості, а виринає із підсвідомості я тоді користуюся образотворчими методами: пером, кольоровими олівцями. Так народилися ці три символічні роботи: «Хмари несуться», «Груші від моєї бабусі небіжчиці» і «Моя вузенька стежечка». Про кожну з них можна розповісти цілу новелу. Робила я їх довго, кожну по пів року.

Експозиція виставки Вікторії Ковальчук "По-різному про одне"
Експозиція виставки Вікторії Ковальчук “По-різному про одне”

Також я показую три реалістичні натюрморти в акварельній техніці. Але це теж символи. Коли я приходжу в храм і дивлюся на ікону, а вона завжди символічна, то нібито відкриваються дверцята в інший потойбічний світ. Я дуже люблю природні предмети плоди, трави, рослини, дерева і я подумала чому б мені не спробувати написати ікону груші, айви, сухого листя, яблук. І коли я писала ці натюрморти, виникали тексти на основі того,що я робила, які ніби відкривали сутність того, що я малюю. Тому ці натюрморти супроводжуються текстами.

І одна робота незвична. Вона медитативна. Це серія робіт, яку я назвала «Андеграунд підсвідомості», адже підсвідомість це підвалини людського єства. Цих робіт у мене 23 листи, я їх не виставляла. В даному випадку виставляю тільки одну роботу. І це роздуми над Всесвітом, над тим, що нас оточує.

Експозиція виставки Вікторії Ковальчук "По-різному про одне"
Експозиція виставки Вікторії Ковальчук “По-різному про одне”

З представлених робіт раніше виставлялася лише одна – «Моя вузенька стежечка». Вона здобула лауреатство на Міжнародному салоні «Осінній салон»”, – розповіла авторка виставки Вікторія Ковальчук.

Оглянути виставку можна в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська 8) до 31 грудня 2019 р.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Loading...

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.