Виставка Вікторії Ковальчук “По-різному про одне” запрошує в “Штуку”

856
Кав'ярня-галерея "Штука"
Кав'ярня-галерея "Штука"

У суботу, 7 грудня 2019 року, о 16:00  в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська 8) відбудеться відкриття виставки художниці-графіка, ілюстраторки, дизайнерки, літераторки Вікторії Ковальчук “По-різному про одне”.

“В «Штуці» я раніше не виставлялася, але мені це дуже цікаво, бо ми знаходимося в тій частині Львова , яка не дуже витоптана туристами і має надзвичайну ауру. Коли я сюди потрапляю вона мені нагадує ту ж ауру, що на Ужгородській біля Високого Замку. Відчуття присутності минулого. І мені було дуже цікаво в атмосфері львівської австро-угорської тематики повісити свої роботи. І подивитися чи буде відчуження цією атмосферою моїх робіт, чи їх навпаки сприймуть.

Вікторія Ковальчук
Вікторія Ковальчук

Спочатку я хотіла назвати виставку якось з гумором і запропонувала назву «Все на купу», але Євгену Булавіну здалося, що це звучить дуже брутально і тоді я вирішила дати більш серйозну назву. Так виникло «По-різному про одне», але це «одне» визначає кожна людина для себе сама. Так само як і я в своєму житті визначила це «одне».

Робота Вікторії Ковальчук
Робота Вікторії Ковальчук

А «по-різному», тому що я даю на виставку  в галерею-кав’ярню «Штука» десять робіт, які розділила на групи. Три, три, три і одна. Це не триптихи, це цикли, серії, які ще будуть мати продовження і я сподіваюся, що встигну зробити виставку на основі цих серій.

Робота Вікторії Ковальчук
Робота Вікторії Ковальчук

Перша група – це фото натюрморти «В гостях у Шера». Тут я використовувала його репродукції робіт і розкладала свої предмети, робила такий натюрморт. Тут не використовувався фотошоп. Це освітлення, камінчики, скляні кульки і гра світла. Хотіла досягнути проникнення в його парадоксальну художню реальність.

Робота Вікторії Ковальчук
Робота Вікторії Ковальчук

Друга група – це три роботи про те, що мене хвилює. Я по своїй суті художник-символіст і, признаюся, на відміну від моїх колег художників, для мене первісне слово, а не форма, образ. І щоб розкрити це слово, яке виникає в свідомості, а виринає із підсвідомості я тоді користуюся образотворчими методами: пером, кольоровими олівцями. Так народилися ці три символічні роботи: «Хмари несуться», «Груші від моєї бабусі небіжчиці» і «Моя вузенька стежечка». Про кожну з них можна розповісти цілу новелу. Робила я їх довго, кожну по пів року.

Експозиція виставки Вікторії Ковальчук "По-різному про одне"
Експозиція виставки Вікторії Ковальчук “По-різному про одне”

Також я показую три реалістичні натюрморти в акварельній техніці. Але це теж символи. Коли я приходжу в храм і дивлюся на ікону, а вона завжди символічна, то нібито відкриваються дверцята в інший потойбічний світ. Я дуже люблю природні предмети плоди, трави, рослини, дерева і я подумала чому б мені не спробувати написати ікону груші, айви, сухого листя, яблук. І коли я писала ці натюрморти, виникали тексти на основі того,що я робила, які ніби відкривали сутність того, що я малюю. Тому ці натюрморти супроводжуються текстами.

І одна робота незвична. Вона медитативна. Це серія робіт, яку я назвала «Андеграунд підсвідомості», адже підсвідомість це підвалини людського єства. Цих робіт у мене 23 листи, я їх не виставляла. В даному випадку виставляю тільки одну роботу. І це роздуми над Всесвітом, над тим, що нас оточує.

Експозиція виставки Вікторії Ковальчук "По-різному про одне"
Експозиція виставки Вікторії Ковальчук “По-різному про одне”

З представлених робіт раніше виставлялася лише одна – «Моя вузенька стежечка». Вона здобула лауреатство на Міжнародному салоні «Осінній салон»”, – розповіла авторка виставки Вікторія Ковальчук.

Оглянути виставку можна в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська 8) до 31 грудня 2019 р.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.