Виставка “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності” відкрилась у Винниках (відео)

479
Експозиція виставки "Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності"
Експозиція виставки "Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності"

В п’ятницю, 24 січня 2020 року, у виставкових залах  Історико-краєзнавчого музею міста Винник (вул. Івасюка, 5) відбулося відкриття виставки “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності”.

Виставку представляв Меморіальний музей Станіслава Людкевича (сектор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові) під кураторством Мар’яни Зубеляк. Потрібно зазначити що це перша виставка з фондів Меморіального музею Станіслава Людкевича, яка виїхала за межі Львова.

Експозиція виставки "Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності"
Експозиція виставки “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності”

“Музей Станіслава Людкевича – це відділ Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької. Працює він кілька днів на тижні, бо зараз немає відповідних умов, щоб він працював щодня  і ми намагаємося всілякими способами популяризувати наші скарби – архів Станіслава Пилиповича Людкевича.

Галина Тихобаєва
Галина Тихобаєва

Минулого року був ювілей Станіслава Людкевича і у нас були три гарні великі виставки: у Львівській філармонії, у Музеї Івана Франка та у Науковій бібліотеці ім. В.Стефаника. Також минулого року проводився фестиваль. А зараз нас гостинно гостять у Винниках. І я хочу сказати, що це уже не перший наш спільний проект і нам дуже це приємно. Думаю, що ми і далі будемо продовжувати співпрацю, адже тут, у Винниках, серед своїх колег музейників ми дуже добре почуваємося”, – сказала директор Музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва.

Відкриття виставки "Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності"
Відкриття виставки “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності”

Експозиція виставки  “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності” вперше знайомить мешканців Винник з життєвим і творчим шляхом видатного українського композитора, музикознавця, педагога, організатора музичного життя Галичини.

Володимир Квурт
Володимир Квурт

“В України такий час становлення, що ми мусимо повертати власну історію. Мусимо розуміти її, глибше знайомитися з тими людьми, які творили її і які, зрештою, будували оцей ланцюг поколінь, який дозволяє нам сьогодні високо підіймати голову і казати, що українська культура – це висока культура. Про це треба пам’ятати, це треба популяризувати і безперечно сьогоднішня виставка повинна теж стати тим невеликим вкладом в популяризацію української історії і пам’ять про Великих Українців”, – наголосив міський голова Винник Володимир Квурт.

В експозиції виставки представлені також матеріали, що пов’язують постать композитора з Винниками.

Ігор Тимець
Ігор Тимець

“Насправді ця виставка – це ще одне підтвердження, що українці об’єднавшись разом можуть творити чудеса, робити ті речі, які увійдуть в історію. Як приклад – об’єднавшись два музею роблять чудовий захід. Завдяки школі мистецтв, ця виставка набула чудового образу. Ми почули чудові твори та чудове виконання. Насправді таких проектів багато і це тішить, бо попри те, що іде війна на Сході, попри те, що важкі часи культурний фронт сьогодні перемагає. Перемагає такими виставками, заходами, виданням книжок і творчістю. І важливу роль у цьому відіграють наші музеї, колеги та друзі та їх титанічна праця”, – зробив резюме Директор Винниківського Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.

Мар’яна Зубеляк
Мар’яна Зубеляк

Після урочистого відкриття виставки відбулася кураторська екскурсія її експозицією, яку провела Мар’яна Зубеляк.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.