В п’ятницю, 24 січня 2020 року, у виставкових залах Історико-краєзнавчого музею міста Винник (вул. Івасюка, 5) відбулося відкриття виставки “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності”.
Виставку представляв Меморіальний музей Станіслава Людкевича (сектор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові) під кураторством Мар’яни Зубеляк. Потрібно зазначити що це перша виставка з фондів Меморіального музею Станіслава Людкевича, яка виїхала за межі Львова.
“Музей Станіслава Людкевича – це відділ Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької. Працює він кілька днів на тижні, бо зараз немає відповідних умов, щоб він працював щодня і ми намагаємося всілякими способами популяризувати наші скарби – архів Станіслава Пилиповича Людкевича.
Минулого року був ювілей Станіслава Людкевича і у нас були три гарні великі виставки: у Львівській філармонії, у Музеї Івана Франка та у Науковій бібліотеці ім. В.Стефаника. Також минулого року проводився фестиваль. А зараз нас гостинно гостять у Винниках. І я хочу сказати, що це уже не перший наш спільний проект і нам дуже це приємно. Думаю, що ми і далі будемо продовжувати співпрацю, адже тут, у Винниках, серед своїх колег музейників ми дуже добре почуваємося”, – сказала директор Музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва.
Експозиція виставки “Станіслав Людкевич – людина легенди і дійсності” вперше знайомить мешканців Винник з життєвим і творчим шляхом видатного українського композитора, музикознавця, педагога, організатора музичного життя Галичини.
“В України такий час становлення, що ми мусимо повертати власну історію. Мусимо розуміти її, глибше знайомитися з тими людьми, які творили її і які, зрештою, будували оцей ланцюг поколінь, який дозволяє нам сьогодні високо підіймати голову і казати, що українська культура – це висока культура. Про це треба пам’ятати, це треба популяризувати і безперечно сьогоднішня виставка повинна теж стати тим невеликим вкладом в популяризацію української історії і пам’ять про Великих Українців”, – наголосив міський голова Винник Володимир Квурт.
В експозиції виставки представлені також матеріали, що пов’язують постать композитора з Винниками.
“Насправді ця виставка – це ще одне підтвердження, що українці об’єднавшись разом можуть творити чудеса, робити ті речі, які увійдуть в історію. Як приклад – об’єднавшись два музею роблять чудовий захід. Завдяки школі мистецтв, ця виставка набула чудового образу. Ми почули чудові твори та чудове виконання. Насправді таких проектів багато і це тішить, бо попри те, що іде війна на Сході, попри те, що важкі часи культурний фронт сьогодні перемагає. Перемагає такими виставками, заходами, виданням книжок і творчістю. І важливу роль у цьому відіграють наші музеї, колеги та друзі та їх титанічна праця”, – зробив резюме Директор Винниківського Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.
Після урочистого відкриття виставки відбулася кураторська екскурсія її експозицією, яку провела Мар’яна Зубеляк.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ